NEURAK

un kā tas mums palīdz

Neurak (neiromuskuļu aktivācija, Neurac (Neuromuscular Activation) – tā ir metodika, kuru XXI. gadsimta sākumā, kooperācijā ar citu valstu ārstiem, izstrādāja norvēģu ārsts un fizioterapeits. Metodika pamatota uz fizioterapeitu pieredzes, kas strādā ar Redcord ierīcēm. Šo metodiku, saskaņā ar mūsdienu zināšanu līmeni, var izmantot disfunkciju rašanās iemeslu skaidrošanai, kā perifērisko locītavu rajonā, tā arī mugurkaula skriemeļu rajonā.

Zinātniskie pētījumi parāda, ka lokālo stabilizējošo muskuļu darbu var traucēt sāpes vai atbilstošas stimulācijas trūkums. Iepriekš nosauktie faktori var veicināt kustību funkcijas traucējumus, kā arī muskuļu spēka vājumu un funkcionālos traucējumus nervu sistēmas rajonā. Un interesanti ir tas, ka neskatoties uz sāpju stimuliem, motorprogrammām, kuras iekodētas nervu sistēmā, arī turpmāk signalizēs par esošajiem traucējumiem, kas veicina hronisko disfunkciju un turpmāku sāpju eskalāciju.

Neiromuskuļu aktivizācijas mērķis (Neurac) ir pareizu motorprogrammu atjaunošana, kas ir iespējams tikai ar intensīvu nervu sistēmas stimulāciju. Lai šādas darbības sniegtu pozitīvu rezultātu, visi vingrinājumi jāpilda pilnīgas sāpju neesamības apstākļos.

Neurak metodikas elementi

 • Vingrinājumi slēgtās kinemātiskās ķēdēs un progresijas kāpnes

Viens no pamatelementiem, ko izmanto Neurak metodikā, ir vingrinājumi slēgtās kinemātiskās ķēdēs. Šie vingrinājumi tiek izmantoti ar intensīvas nervu sistēmas stimulēšanas mērķi. Slodze tiek piemērota, pamatojoties uz progresijas kāpnēm. Progresijas kāpnes – tas ir pakāpeniskas vingrinājumu sarežģīšanas veids. Lai pacients varētu pāriet uz nākamo, daudz augstāku līmeni, vingrinājumi iepriekšējā līmenī jāizpilda pilnīgi pareizi un tie nevar radīt nekādas sāpju sajūtas.

 • Vibrācija un nestabils pamats

Ar mērķi palielināt nervu sistēmas stimulāciju vingrinājumu izpildes laikā pēc NEURAK metodikas, tiek izmantotas vibrācijas, kuras var piemērot jau no paša atveseļošanās procesa sākuma. Nākamais līdzīgas nozīmes elements ir nestabils pamats. Šā faktora izmantošana ietekmē vingrinājuma sarežģītību, kā arī spēju pacientam pareizi apgūt reflektoru nervu – muskuļu aktivitātes.

Neurak metodika – darbības veids

Neurak metodika pamatota uz diviem atsevišķi darboties spējīgiem veidiem: ilgstoša spriedzes un slodzes uzturēšana (īpaši nervu sistēmas). Muskuļi, kuri pakļaujas pirmajam iedarbības veidam – ir mugurkaula jostas un kakla rajona lokālie muskuļi. Ja samērā ilgu laiku uzturot spriedzi (vairāk par 2 minūtēm) nerodas sāpes, nogurums vai diskomforts, var pāriet uz nākamo darbību veidu, kurā lokālo stabilizējošo muskuļu aktivēšana savienojas ar globālo muskuļu aktivēšanu. Pie šāda veida, mazāks svarīgs būs vingrinājuma izpildes laiks, bet daudz svarīgāks – vingrinājumu atkārtojumu skaits (4-5) ar ievērojamas slodzes palielinājumu uz nervu sistēmu, kura rodas, pateicoties daudzu muskuļu grupu darbam, vibrācijai, nestabilam pamatam u.tml. Abos gadījumos ir jāpaceļas ar pacientu augstākajā progresijas kāpņu līmenī, kuru tas var paveikt vienas terapeitiskās sesijas laikā (izpildot vingrinājumus pareizi, bez sāpju sajūtām vai diskomforta).

Sāpju sajūtas novēršana

Lai nervu sistēma varētu pāriet uz pareizu motora programmu, ir nepieciešams novērst visas sāpju sajūtas, kuras ir faktori, kas traucē šādām izmaiņām. To var panākt ar slodzi, ieviešot palīgelementus, kā arī vibrāciju.

Lai nervu sistēma varētu pāriet uz pareizu motora programmu, ir nepieciešams novērst visas sāpju sajūtas. To var sasniegt slodzes veidā, ieviešot palīgelementus, kā arī vibrāciju. Neurak metodika pašlaik esošajā formā veidojas no pagātnē izmantotās Vingrinājumu sistēmas SET(no angļu valodas Sling Exerise Therapy). Neurac piedāvā dabīgās evolūcijas atspoguļojumu, kuru izgājusi SET sistēma, pārveidojoties no labākā atveseļošanās tehnikas labākā kopuma pilnīgi noformētā terapeitiskajā metodikā. Jauna nosaukuma ieviešana atspoguļo to, kas svarīgākais NEURAK metodikai: nervu – muskuļu aktivācija. Tāpat ir jāatzīmē, ka tieši nosaukums vicināja arī citas izmaiņas – norvēģu firma Redcord mainīja savu produktu tirgus logotipu no TeraiMaster uz Redcord.

Iekārtas

un mazliet par tām

Piedāvājumi, kas pieļauj kompleksu ārstēšanu pēc Neurac metodikas:

 • Redcord Workstation Professional [Profesionālā darba iekārta Redcord].

Iekārta Redcord Workstation Professional ļauj pilnībā izpildīt Neurac vingrojumus.

 • Redcord Rehab Pro

Tiek piedāvāts fizioterapeitiem, kuri izmanto plašu vingrinājumu apjomu, kuri iedarbojas uz visu pacienta ķermeni. Piekaramo sistēmu Redcord izmantošana, sensomotoru spilvenu, kā arī elastīgo virvju izmantošana, kas palīdz radīt slodzi, neatkarīgi no pacienta iespēju līmeņa, nodrošina vingrinājumu izpildes formas kontroli.

 • Redcord Rehab

Šī ir atvieglotā Redcord Rehab Pro versija. Sniedz iespēju izpildīt lielu korekcijas vingrinājumu apjomu.

Piedāvājumi pacientiem

 • Redcord Trainer

Redcord Trainer ļauj izpildīt vingrinājumus, kuri iedarbojas uz mugurkaula augšējo un apakšējo daļu, vidukli, augšējām un apakšējām ekstremitātēm.

 • Redcord Mini

Redcord Mini – tas ir mobilais aparāts, kuru var piekarināt pie griestiem (uz āķiem), jebkurā koka zarā, uz līstēm u.tml., vai pat uz durvju ailes ar sistēmas Doorfix palīdzību.

KINEZIO TEIPINGS

Un ar ko viņu ēd

Dakteris Kenzo Kase

Speciāli auduma teipi, nesaturoši lateksu, elastības ziņā analogi ādai. Tiek uzlikti ar Kinesio Taping metodi ar speciālas līmējošas kārtas palīdzību, viņi palīdz saturēt muskuļus, saglabājot pilnīgu to kustīgumu, uzlabo asinsriti un limfteci. Pie tam teipiem piemīt hipoalerģiskas īpašības un tie nodrošina “brīvu” ādas elpošanu, kas ļauj tos lietot 24 stundas piecu dienu garumā. Kinezio- teipinga metode tiek izmantota daudzos sporta veidos, ieskaitot peldēšanu.

Kas īsti ir kinezio-teipings

Japāņu dakteris Kenzo Kase uzstādīja sev uzdevumu- izstrādāt jaunu teipošanas metodi, kura neierobežotu kustību brīvību, kā to dara klasiskie teipi, un 1973 gadā viņš izstrādāja unikālu metodi, kuru nosauca par Kinezio-teipingu (Kinesio®). 1988 gadā Olimpiskajās spēlēs Seulā visa pasaule uzzināja par jauno daktera Kase metodi. No tā laika tas sāka izplatīties pa visu pasauli un ieguva atzinību Eiropas valstīs un Amerikā. Dakteris Kenzo Kase nodibināja Kinezio-teipinga asociāciju, kuras galvenie uzdevumi bija efektīvas kinezio-teipinga efektu pētīšana, speciālistu sagatavošana kinezio-teipingam un jaunu un daudz efektīvāku metožu un materiālu izveide kinezio-teipingam.

Konezio-teipi ir elastīgas līmējošas lentas, kuras ražotas no 100% kokvilnas un pārklātas ar hipoalerģisku līmējošu kārtu uz akrila pamata, kura aktivizējas kontaktā ar ķermeņa temperatūru. Teipu elastība ļauj tos stiept par 30-40% no sava sākotnējā garuma. Pēc biezuma un elastības tie ir pietuvināti cilvēka ādas īpašībām (epidermai). Teipu kokvilnas bāze palīdz labākai iztvaikošanai un ādas elpošanai, kā arī ātrai teipa izžūšanai, kas dod tai iespēju tikt izmantotai ūdens sporta veidos.

Personīgo klīnisko pētījumu rezultātā Kenzo Kase un viņa līdzautori ir izvirzījuši vairākus virzienus, kur var izmantot kinezio-teipinga metodi:

 • Fasciālo audu izlīdzināšana;
 • Platības virs iekaisuma un sāpju vietas palielināšana ar fascijas un mīksto audu pacelšanas palīdzību;
 • Sensorās stimulācijas nodrošināšana, lai nodrošinātu atbalstu un ierobežotu kustību;
 • Palīdzība pampuma noņemšanai ar eksudāta novirzīšanas uz limfātisko plūsmu palīdzību.

Vēlāk tika piedāvāts vēl viens variants kinezio-teipinga izmantošanai:

 • Propriocepcijas pastiprināšana palielinot ādas mehanoreceptoru stimulāciju.

Kinezio-teipingu var izmantot kopā ar citām ārstēšanas metodēm, tādām kākrioterapija, hidroterapija, masāža un elektrostimulācija.

Kinezio-teipinga metodes darbības mehānisms.

Muskuļu funkcija neaprobežojas ar ķermeņa daļu kustību, tie arī aktīvi palīdz venozajai asinsritei un limfas kustībai. Atšķirībā no asinsrites sistēmas limfātiskajai nav sava sirds-pumpja, kurš varētu nodrošināt limfas kustību. Limfas šķidruma kustība ir pilnībā atkarīga no skeleta muskuļu aktivitātes. Tieši tāpēc muskuļu funkcijas traucējumi rada priekšnoteikumus, kas veido daudzus citus simptomus. Sekojoši, ir nepieciešams pievērst vairāk uzmanības muskuļu funkcijas atjaunošanai, lai aktivizētu un paātrinātu traumu sadzīšanas procesus.

No citas puses, ja muskulis ir traumēts, tad tas iekaist un pietūkst, bet tas savukārt samazina attālumu starp ādu un muskuli. Tas noved pie limfas šķidruma atteces pasliktināšanās, kas ir nepieciešama, lai izvadītu sairušo bojāto audu produktus. Šī saspiešana tāpat arī ietekmē sāpju receptorus, kuri atrodas dermā, kuri savukārt nodod „diskomforta signālus” smadzenēm. Šis sāpju veids zināms kā mialģija, vai muskuļu sāpes.

Pirmajā gadījumā pirms teipa uzlikšanas traumētais muskulis un āda virs tā stiepjas. Tas nepieciešams priekš traumētās ķermeņa daļas muskuļu un saišu pastiepšanas. Pēc neizstaipīta kinezio-teipa uzlikšanas āda, muskuļi un saites samazinās un atgriežas sākuma pozīcijā, kas noved pie ādas kroku veidošanās. Tādā veidā, āda paceļas virs muskuļiem un saitēm, kas izveido papildus apakšaudu platību un atvieglo limfodrenāžu.

 • Gadījumā, ja muskuļi vai saites ir traumētas un nav spējīgas un saraušanos, tad tiek izmantots otrs uzlikšanas veids- pirms kinezio-teipa uzlikšanas uz ādas, teipu pastiepj. Dēļ savas elastības teips samazinās un veido krokas uz ādas un tajā pašā laikā atbalsta traumēto apgabalu. Tādā veidā, neatkarīgi no uzlikšanas metodes kinezio-teips paceļ ādu virs traumētajiem muskuļiem un saitēm, nodrošina tiem atbalstu, samazina sāpes un atvieglo limfas atteci. Teipa elastīgums rada papildus spiedienu, kas stimulē nervu receptorus, atvieglojot sāpes un pastiprinot propriorecepciju.
 • Kinezio-teipinga izmantošanai eksistē arī pretēji rādītāji. Vispirms tas skar vecāka gada gājuma cilvēkus, kuriem ir jūtīga un vārga āda, kā arī cilvēkus ar sistemātiskām ādas saslimšanām un to traumām. Palielināta vilkme vienā virzienā var izsaukt uz ādas pūslīšu, mikrotraumu, zilumu vai asinsizplūdumu veidošanos. Bez tam, dažos gadījumos ādas sāpju receptoru stimulēšana var novest pie sāpju pastiprināšanās vai niezes. Kinezio-teipinga asociācija rekomendē pirms metodes pielietošanas pakonsultēties ar kinezio-teipinga speciālistu.

  Šrot-terapija

  Elpojam dziļāk

  Katarīna Šrota, kura ir koncepcijas “skoliozes trīsdimensiju ārstēšana” autore, ir dzimusi Drēzdenē 1894. gada 22 februārī. Jaunībā Katarīna pati cieta no skoliozes un ļoti pārdzīvoja par rumpja deformāciju. Tas viņai lika meklēt ārstēšanās veidu, kā rezultātā tika izveidota Katarīnas Šrotas vingrošanas metode, kas balstījās uz “nevienmērīgas elpošanas” principu. 1921 gadā Katarīna atvēra savu pirmo klīniku Maisenā, un jau pavisam drīz pie viņas sāka braukt ar skoliozi slimie cilvēki no visas pasaules. Viņas metode Vācijā ieguva oficiālu piekrišanu un tā ietilpst OVA (obligātā veselības apdrošināšana) pakalpojumu sarakstā. Savā ilgajā mūžā talantīgā dziedniece palīdzēja iegūt taisnu mugurkaulu ne vienam vien simtam cilvēku. Jau ir pagājuši gandrīz 30 gadi kā Katarīnas nav starp mums, bet viņas iesākto turpina viņas bērni un mazbērni.

  Katarīna Šrota

  Gumijas bumbiņa ar izliekumu

  Katarīna Šrota uzskatīja, ka ar skoliozi slima cilvēka ķermenis ir kā bumbiņa ar izliekumu. Ja bumbiņā iepūstu gaisu- tad izliekums iztaisnosies; tāpat arī slimnieka izliektajai ķermeņa daļai būtu jāizlīdzinās zem ieelpotā gaisa spiediena.

  Skoliozes gadījumā veidojas asimetriska patoloģiska elpošana, kuras gadījumā liela daļa gaisa nokļūst izliektajā krūškurvja daļā, pie tam pastiprinās mugurkaula rotācija un veidojas ribu kupris. Tādēļ, ja apzināti elpot tikai ar vienu izliekto krūšu kurvja pusi, var panākt ne tikai izliekuma līknes fiksācijas izejošās, bet arī skoliozes progresu, tas ir ievērojamu apvienojuma leņķa samazināšanos. Nevienmērīgu elpošanu mācās gan pieaugušie gan bērni. Jo starpribu muskuļi attiecas pie šķērssvītru skeleta muskulatūras, kura ir pakļauta mūsu apziņai, tāpat kā ekstremitāšu muskuļi.

  Katarīna Šrota ļoti rūpīgi izpētīja skriemeļu savienošanās mehānismu un iemeslus, un uz savu novērojumu pamata izstrādāja skoliozes ārstēšanai savu personīgo unikālo lokālo elpošanas vingrinājumu sistēmu, lai varētu veikt korekciju skoliotiskajām izmaiņām. Visus vingrinājumus viņa izmēģināja uz sevis, izpildot tos starp spoguļiem, kas viņai ļāva novērot savu darbu it kā no malas.

  Katarīnas meita, Krista Lenarte Šrota, pēc izglītības fizioterapeite, apkopoja un ievērojami attīstīja viņas metodiku, balstoties uz ilggadēju pieredzi darbā ar skoliozi slimo ārstēšanā. Viņas darba rezultāts bija grāmata “Trīsdimensiju skoliozes terapija”.

  PAREIZA ELPOŠANA UN VINGROŠANA

  Katarīnas Šrotas skoliozes ārstēšanas centrā pacienteim tiek piemeklēti individuāli koriģējošie izometriskie derotācijas vingrojumi, kuru pamatā balstās asimetriskā elpošana.

  Šie vingrinājumi uz mugurkaulu iedarbojas patoloģiski izmaināmā daļā trijās plaknēs – sigitālajā, horizontālajā un frontālajā, un vienlaicīgi iespaido arī blakus esošās daļas.

  Galvenais vingrojumu mērķis- iemācīt slimnieku patstāvīgi ieņemt pareizo ķermeņa stāvokli un saglabāt to visas dienas garumā. Vingrojumi tiek izpildīti stāvus pozīcijā, guļus, sēdus un kustībā ņemot vērā mugurkaula fizioloģiskos izliekumus. Tas daudzreizējas atkārtošanas procesā noved pie visu nepieciešamo posotonisko refleksu nofiksēšanās. Galvenais nodarbību mērķis- iemācīt slimnieku patstāvīgi ieņemt pareizo izkoriģēto patoģenētiski pamatoto ķermeņa stāvokli bez spoguļiem un ieturēt šo stāvokli visas dienas garumā

  Pareizu elpošanu sāk apmācīt guļus pozā uz vēdera. Vispirms tiek masēta iekritusī zonā, lai pacients spētu koncentrēties tikai uz to. Pēc tam tiek dota komanda apzināti ievilkt elpu tikai ar to krūškurvja pusi. Kā nākošo etapu vajadzētu veikt ieelpu un pieskarties ārsta plaukstai, kura ir novietota uz svara virs pacienta krūšu kurvja. Apzinātas ieelpas trenēšana notiek sekojoši no apakšas uz augšu, noslēdzošais etaps tiek veikts sēdus pozīcijā ar seju pret ārstu.

  Lai paaugstinātu nodarbību efektivitāti, slimniekam tiek smalki izskaidrots, kāda veida skolioze viņam ir, cik liels leņķis, kā ir izvietotas izliekuma un pacēluma zonas. Pateicoties tam pacients pakāpeniski apzinās, kuri muskuļi viņam būtu jātrenē, bet kurus vajadzētu atslābināt.

  NO KĀ IR ATKARĪGA TRENIŅU EFEKTIVITĀTE

  • Izpildot vingrojumus ir ļoti svarīgi ievērot pareizu ķermeņa pozīciju, par cik tas vien jau palīdz koriģēt skoliozes līkni un labāk strādāt ar muskuļiem.
  • Pareizas elpošanas attīstībai un lai atvieglotu izliektās krūšu kurvja daļas ieelpu, ir svarīgi sasniegt maksimāli iespējamo rumpja izstiepšanos. Tas arī ļauj palielināt attālumu starp deformētajām ribām.
  • Izelpa dziļa caur līdz pusei saspiestām lūpām palīdz starpribu muskuļu treniņam, jo rodas pretestība izelpai.
  • Vingrinājumus, kas ir vērsti uz izliektās krūšu kurvja daļas izstieptajām starpribu atstarpēm, vajadzētu izpildīt pie izelpas.
  • Lai nostiprinātu refleksus, šo vingrojumu vajadzētu izpildīt ne mazāk kā 24-30 atkārtojumos dienā, kontrolējot sevi spoguļos.
  • Vingrojumu laikā ir jādzer ūdens (ne mazāk par litru).

  Ievērojot visus noteikumus, Katarīnas Šrotas elpošanas vingrojumi ļauj sasniegt labus un pastāvīgus rezultātus pie jebkura līmeņa mugurkaula izliekuma.

  REGULARITĀTE- PANĀKUMU ATSLĒGA

  Šrota terapijas vingrojumi nav garantija pret skoliozi, tas nozīmē, ka izejot vienu reizi rehabilitācijas kursu nebūs pietiekami, lai pilnībā izārstētu šo patoloģiju uz visiem laikiem. Galvenais vingrojumu mērķis- pretošanās saslimstībai. Tāpēc rehabilitāciju Centrā ir ieteicams iziet regulāri. Vingrojumus pēc Katarīnas Šrotas metodes būtu jāveic arī pēc kursa pabeigšanas, tikai tādā gadījumā tiks panākts ilglaicīgs efekts.

  AKVAKINĒZE UN PELDĒŠANA

  AQUAKINEZ  virzienu izstrādājis un ieviesis ārstnieciski – atveseļošanās – treniņu  praksē peldbaseinā LKSB prezidents, UNIKINEZ projekta   dibinātājs  un projekta vadītājs Andrejs Ševenjovs, ieguvis akadēmisko maģistra grādu,  fizioterapeits, kinezioterapeits,  peldēšanas treneris un fiziskās sagatavotības  treneris, fizkultūras un sporta  pasniedzējs. LKSB ir Latvijas  peldēšanas federācijas  loceklis.

  UNIKINEZ PRO SYSTEM  aplūko  AQUAKINEZ  nodarbības  kompleksā ar  kineziterapiju, šrotterapiju, slinga terapiju, teipinga kinēziju un vispārējo fizisko sagatavotību pēc medicīnas un  kineziterapijas  diagnozes.

   

  Kā zināms, ūdenim piemīt antigravitācijas īpašības, tāpēc ūdenī nav tādas  kompresijas slodzes, salīdzinājumā ar sauszemi. Ja papildina ar palīgierīcēm, kas  sniedz dekompresijas efektu, tad mēs iegūsim kineziterapijas  nodarbību, un ne tikai ūdenī.  Citiem vārdiem sakot – AQUAKINEZ.

   

  AQUAKINEZ  nodarbībās tiek izmantoti tādi palīglīdzekļi, kā   gumijas, stieples, peldēšanas nūjas un dēļi, pleznas. Šiem visiem  palīglīdzekļiem  jāveicina dekompresijas  efekta  sasniegšanu un  pareiza  ķermeņa  stāvokļa sasniegšanu  ūdenī.

   

  Bieži ārsti pacientiem rekomendē peldēt kādā no sporta veidiem, tādā, kā  piemēram,  peldēšana uz muguras. Bet peldēšanas sporta  veidi prasa noteiktu  vispārēju un speciālu fizisko sagatavotību.  Tāpēc tos arī dēvē par sporta veidiem. Nodarbības baseinā pēc medicīnas diagnozes, kā minimums prasa pacienta adaptāciju peldēšanā. Šāda adaptīva peldēšana ir iespējama ar  palīglīdzekļiem, kas ļauj noturēt pareizu ķermeņa stāvokli, izpildot peldēšanas vingrinājumus. Pareizs ķermeņa stāvoklis, izpildot  vingrinājumus, nodrošina vienmērīgu slodzes sadalījumu visā balsta – kustību aparātā.  Nepareizs ķermeņa stāvoklis rada mugurkaula un locītavu pārslodzi.  Pie tādām diagnozēm, kā  mugurkaula diska trūce, kompresijas slodze uz problemātisko zonu, var veicināt pacienta veselības stāvokļa  pasliktināšanos.

  Bērni ar skoliozi vai  citiem stājas  traucējumiem, sākumā tiek apmācīti individuāli izvēlētajām korekcijām pēc Katarīnas Šrotas metodes (šrota terapija), bet pēc tam tiek apmācīti peldēšanā korekcijā.  Tādā veidā, tiek sasniegta ārstnieciskā – treniņu  iedarbība uz bērna ķermeni. Korekcijas ievērošana ļauj sasniegt  diagnostikas uzlabojumus, bet  peldēšanas apmācības -  bērna vispārējā  fiziskā stāvokļa  uzlabojumus.

  Bērni, kas  nodarbojas  sporta peldēšanas grupās, arī  ir ar dažādām  stājas novirzēm, jo  pats peldēšanas nodarbību fakts nenodrošina stājas atjaunošanu līdz  fizioloģiskām normām, un tas redzams, paskatoties uz profesionālu peldētāju stāju.

  Tādi stājas traucējumi pie fiziskas slodzes pat ūdenī, veicina dažādu balsta – kustību aparāta daļu pārslodzi, un tā rezultātā, veicina sporta rezultātu  samazinājumu un sporta traumu rašanos. Tāpēc arī sportistiem ir nepieciešama spēka rehabilitācija pirms un pēc sporta treniņiem pēc  UNIKINEZ sistēmām.

   

  VISPĀRĪGĀ AEROKRIOTERAPIJA (KRIOSAUNA)

  Vispārīgā aerokrioterapija- tā ir augstas efektivitātes tehnoloģija, kas iedarbojas ar ļoti zemām (no -110 līdz -180.gr) temperatūrām, un ir vērsta uz organisma aizsardzības spēku mobilizāciju ar profilaktisku dažādu saslimšanu ārstēšanai mērķi . Vispārīgās aerokrioterapijas procedūra sastāv no drošas, vienmērīgas, īslaicīgas iedarbības uz cilvēka ādas slāņiem ar kriogēno gaisa-gāzes maisījumu. Tas tiek darīts, lai aktivizētu organisma pašregulācijas procesus ar stresa-limitējošu sistēmu treniņiem un lai paplašinātu organisma funkcionālās rezerves.

  Galvenie klīniskie vispārīgās aerokrioterapijas efekti

  • Limfodrenāžas efekts, t.i. limfas atteces no audiem uzlabošana un sekojoši, limfātiskās tūskas likvidācija;
  • Asins un barības vielu audos mikrocirkulācijas uzlabošana, arteriālās asinsrites paplašināšana, un nozīmīgā mērā, venozās atteces uzlabošana, sekojoši- asinsvadu pietūkumu un infiltrācijas samazināšanās, kā arī iekšējā sastāva izsvīšana artrīta ar atteces sindromu gadījumā;
  • Miorelaksācija (atslābināšanās) – muskuļu kontraktūras likvidācija un bazālā muskuļu tonusa samazināšana;
  • Nociceptoru caurvadības bloķēšana ar sāpju sliekšņa paaugstināšanu- atsāpināšana;
  • Muskuļu, saistaudu un citu audu trofikas (barošanas) uzlabošana un reģenrācijas mehānismu stimulācija.

  KĀ NOTIEK VISPĀRĪGĀS AEROKRIOTERAPIJAS SEANS

  Lai veiktu vispārīgās aerokrioterapijas procedūru tiek izmantota speciāla kabīne- kriosauna. Vizuāli tā atgādina vertikālu solāriju. Pacientam ir jāizģērbjas līdz apakšveļai (kājās zeķes un filca čībiņas, rokās, pēc vēlēšanās- dūraiņi) un jāiet procedūras kabīnē. Kabīnes durvis tiek aizvērtas ( bet pie nepieciešamības pats pacients vai operators var tās atstāt atvērtas). Pateicoties pacelšanas mehānismam kabīnes iekšā, pacients tiek pacelts tik augstu, lai viņa galva atrastos virs kabīnes. Cilvēks elpo atmosfēras gaisu un pastāvīgi atrodas vizuālā kontaktā ar operatoru. Kabīnē pakāpeniski tiek palaists atvēsināts gaisa- gāzes sajaukums un uz 120-210 sekundēm pacienta ķermeni līdz pleciem apņem bieza miglas kārta (no malas tas ļoti atgādina peldēšanos mākoņos). Pie ātras ( 30 līdz 60 sekunžu laikā) apkārtējās vides temperatūras pazemināšanās organisms nepaspēj “saorientēties” notiekošajā un sākt sildīt ādu. Uz to arī ir balstīts krioterapijas efekts: ķermeņa kodols saglabā savu normālo temperatūru, bet āda atdziest līdz 0-2 grādiem. Tas noved pie ādas termoreceptoru uzbudinātības. Signāli no receptoriem nonāk pie visām organisma regulējošām sistēmām: imūnās, nervu, endokrīnās. Tā rezultātā aktivizējas mehānismi, kuri aizsargā organismu no visiem stresa veidiem: emocionālajiem, fiziskajiem, infekciju un citiem.

  Tāpat arī seansa laikā dēļ būtiskās atdzišanas tiek bloķēti nociceptīvie receptori, kas savukārt noved praktiski pie visu taktīlo sajūtu pazušanas. Daudzi to salīdzina ar kosmisko bezsvaru.

  Pie tam cīņas ar ekstremālo aukstumu procedūras laikā, atdzisušo audu sasildīšanai līdz normai pēc iziešanas no kabīnes un termodinamisko procesu stabilizācijai, cilvēks iztērē 150-200 kilokalorijas.

  Pazīme, ka vispārējās aerokrioterapijas seans ir bijis efektīvs- veselīgs vaigu sārtums uzreiz pēc saņemtās procedūras, un, pēc dažām minūtēm viss ķermenis paliek sārts, un to pavada neliela dedzināšanas sajūta. Neliels drebulis, kas rodas uzreiz pēc procedūras, ātri vien tiek nomainīts ar patīkamu siltumu, kas izplatās pa visu ķermeni, un garastāvoklis pie tam manāmi uzlabojas- pateicoties aukstuma iedarbībai organismā izdalās tā saucamie laimes hormoni- opioīdu endrofīni un enkefalīni, kuri tad arī ir mūsu iekšējie atsāpinātāji un antidepresanti.

  Ļoti nozīmīgs pieredzē ir vispārējās aeroterapijas pielietojums, ja ir hroniska noguruma sindroms, depresīvā stāvoklī, lai noņemtu ciešanu sindromu. Viena nozīmīga krioterapijas iedarbības īpašība ir tāda, ka tā pastiprina un paildzina (veido potenciālu) citu procedūru efektivitātei. Tādēļ ir ļoti efektīvi apvienot vispārējās aerokrioterapijas seansus ar intensīvām kineziterapijas metodes nodarbībām. Kineziterapijas metodes nodarbībās arī tiek izmantota aukstuma metode, izmantojot atvēsinātu gēla maisiņu terapiju, lai noņemtu asas un akūtas sāpes pielietojot pirmās palīdzības vingrojumus.

  10-15 procedūru kriogēnās aerokrioterapijas rūdīšanās iedarbība bērniem un pusaudžiem samazina vīrusu-infekciju saslimšanas iespējamību par 5-7 reizēm. Tas ir būtiski augstāks rādītājs nekā jebkurām profilaktiskajām potēm. Vispārējai aerokrioterapijai praktiski nav vecuma ierobežojumu.

   

  RĀDĪTĀJI VISPĀRĒJAJAI AEROKRIOTERAPIJAI:

  Klīniskajā praksē:

  • reimatoloģija: reimatoloģiskais poliartrīts, Behtereva slimība, eritematoze, sklerodermija utt;
  • neiropatoloģija: DCP, multiplā skleroze, miastēnija, migrēna, parkinsonisms, Alcheimera slimība, sāpju, spastiskie, reflektorie, neirodeģeneratīvie sindromi, radikulīti, starpdisku skriemeļu trūces utt;
  • kombustioloģija- apdegumu ārstēšana;
  • ginekoloģija: neauglība, endometrioze, klimaks, grūtniecības plānošana ar toksikozes profilases mērķi utt;
  • vispārējā ķirurģija, proktoloģija, traumatoloģija, tajā skaitā arī sporta: trofiskās čūlas, hemoroīdi, sasitumi, sastiepumi, tendovaginīti, lūzumi utt;
  • endokrinoloģija: tireotoksikoze, pankreatīts, cukura diabēts;
  • dermatoloģija: psoriāze, ekzēma, neirodermīts, seboreja un utis utt;
  • kosmetoloģija: ādas izskata uzlabošana, celulīta izpausmju samazināšana.

  Rehabilitācijas praksē:

  • turpmāka slimnieku rehabilitācija, kā turpinājums klīniskajam etapam pēc smagām somātiskām saslimšanām, operācijām, traumām, depresīviem stāvokļiem, hroniska noguruma sindroma utt.

  Atveseļošanās- profilakses virzienā:

  • atjaunošanās medicīnas kompleksās tehnoloģijas, kā klīniskās un rehabilitācijas etapu turpinājums;
  • sporta medicīnā, sanatorijās- profilaksēs, gerantoloģijā, pediatrijā (saaukstēšanās saslimšanu profilaksei) utt.

  Jau pēc pirmajiem vispārējās aerokrioterapijas seansiem uzlabojas miegs, samazinās aizkaitinābība, uzlabojas garastāvoklis. Manāmi samazinās tieksme pēc alkohola, sedatīvo un pretsāpju preparātu lietošanas, samazinās svīšana un ekstremitāšu trīcēšana. Praktiski visi pacienti atzīmē, ka ir uzlabojusies vispārējā pašsajūta, ir uzlabojušās darbspējas un ir pozitīva ietekme dzimumattiecību jomā.

  Absolūti nav ieteicama vispārējā aerokrioterapija:

  • Iekšējo orgānu un sistēmu saasināts dekompresijas stāvoklis;
  • Smagas hroniskas sirds-asinsvadu sistēmas, elpošanas orgānu, nervu sistēmas, urīnpūšļa sistēmas saasināšanās stadijā saslimšanas;
  • Izteikta arteriālo asinsvadu patoloģija- vaskulīti, arterīti, Reino slimība, galveno asinsvadu tromboemboliskā patoloģija.

  Relatīvi nav ieteicama vispārējā aerokrioterapija:

  • Hroniskas, bieži uzliesmojošas lokālas infekcijas vietas (hroniski tonsilīti, faringīti, adneksīti, endometrīti utt);
  • Akūtas infekciju slimības (ARVI, gripa, akūts bronhīts, utt);
  • Akūtas un hroniskas asins saslimšanas;
  • Klaustrofobija (bailes no šaurām un slēgtām telpām)

  Ir jāsaprot, ka vispārējā aerokrioterapija nevar izsaukt komfortablas sajūtas, par cik cilvēks evolūcijas un zemapziņas līmenī baidās un nemīl aukstumu. Un tomēr procedūra ir pilnībā paciešama un ir droša. Taču efekts no šīs iedarbības uz organismu ir daudz spēcīgāks, nekā jebkurš no mūsdienu medikamentiem. Atšķirībā no medikamentiem, krioterapija, kā dabīgs atveseļošanās līdzeklis, neizjauc organisma pašregulācijas sistēmu, bet gan tieši pretēji, daudzkārtīgi to uzlabo.

   

  Kineziterapija

  Kineziterapija – jauns novirziens locītavu un mugurkaula ārstēšanā. Tās būtību var izskaidrot dažos vārdos: kineziterapija- tās ir ārstēšana ar kustībām uz spēka un speciāliem dekompresijas trenažieriem. Kineziterapijā ir pieņemts uzskatīt, ka galvenais iemesls kādēļ sāp mugura vai locītavas, visbiežāk ir asinsrites traucējumi muguras muskuļos un locītavās dēļ spazmas vai hipotrofijas.

  Tādēļ ārstnieciskā iedarbība vispirms tiek novirzīta uz pacienta muskuļu disbalansa noteikšanu un novēršanu. Dekompresijas iedarbības veids izpildot vingrojumus novērš berzēšanos locītavās un noņem no tā slodzi, ļauj strādāt ar muskuļiem terapeitiskā režīmā. Slimības skartie muskuļi zaudē savu elastību, lokanību un spēku. Notiek muskuļu audu saīsināšanās, spazma vai atrofēšanās. Pakāpeniski muskuļu audi pārveidojas savienojumā un zaudē savu saraušanās iespēju.

  Ārstnieciskā – terapijas iedarbība izpaužas muskuļu šķiedru izstiepšanā un savilkšanā, speciālu vingrojumu uz dekompresijas trenažieriem izpildes procesā, līdz fizioloģiskās normas sasniegšanai, ko veic pats pacients. Muskuļi, maksimāli izstiepjoties un savelkoties, strādā kā muskuļu pumpis, pumpējot caur sevi asinis un piegādājot tās visai kaulu-asinsvadu sistēmai.

  Kaulu un locītavu asinsrites atjaunošana noved pie barības vielu apmainīšanās atjaunošanās un atjauno visas balsta kustību aparāta struktūras līdz fizioloģiskai normai. Metodes unikalitāte ir tajā, ka ir iespējama daudzu mugurkaula un locītavu  saslimšanu izārstēšana bez operācijām vai medikamentiem, ar paša pacienta ieguldīto darbu. Ja pacients vingro ar speciālajiem dekompresijas un spēka trenažieriem speciālista uzraudzībā.

  Kineziterapijas tehnikas pamatā tika ieguldīti reāli klīniski sasniegumi, kā arī cilvēka muskuļu sistēmas zinātnisko pētījumu rezultāti, tās fizioloģija un bioķīmija.

  Tiem, kas vēlas nodarboties ar kineziterapiju būs jāiziet pirmreizējo konsultāciju (konsultatīvais trenings).

  Uz pirmreizējo konsultāciju līdzi ir jāņem sporta apģērbs un apavi, esošie izmeklējumu rezultāti (mugurkaula saslimšanām – MR, asinsvadu saslimšanām – rentgens), personīgās higiēnas līdzekļi. Pirmreizējā konsultācija ilgst aptuveni no 40 līdz 60 minūtēm.

  Pirmreizējā konsultācija ( konsultatīvais trenings) sevī ietver vairākus etapus:

  • Anamnēzes izpēte. Fizioterapeits veic aptauju un izpēta Jūsu atnesto medicīnisko dokumentāciju. Šeit vajadzētu noskaidrot galveno slimības raksturu un gaitu un noskaidrot vai ir papildus patoloģijas.
  • Miofasciālā diagnostika. Šis pētījums ir speciāla apskate, kura ļauj dot kompleksu atsevišķu muskuļu grupu un saišu stāvokļa vērtējumu. Ar tās palīdzību var noskaidrot vai Jums ir kādas slēptas balsta kustību aparāta saslimšanas.

  Nākošais diagnostikas etaps notiek trenažieru zālē:

  • Funkcionālā testēšana izmantojot dekompresijas un spēka trenažierus. Šī apskate tiek veikta, lai objektīvi novērtētu muskuļu- skeleta sistēmas stāvokli.

  Pēc šīs apskates tiek dots novērtējums un tiek sastādīta individuāla atlabšanas sistēma. Jums tiek paskaidrots kā notiks atlabšana, ko katrā no etapiem Jūs varat sagaidīt. Kā rāda prakse, kad pacients izprot kineziterapijas principus un tās darbības mehānismus, tad ārstēšana norit daudz veiksmīgāk un rezultāti ir daudz labāki, nekā tie būtu, ja cilvēks vienkārši mehāniski izpildītu vingrojumus. Visas atjaunošanās programmas gaitā Jūs atrodaties speciālista uzraudzībā.

  Atveseļošanās kursa ilgums vidēji ir aptuveni 36 seansi (3 cikli). Turpmāk ir jāvingro atbalsta režīmā 3 reizes nedēļā. Kā ārstēšanas rezultātam būtu jānoņem sāpes nelietojot medikamentus, jāatjaunojas locītavu kustībai un darbspējīgumam.

  Atveseļošanās-trenējošās nodarbības pēc UNIKINEZ sistēmas

  Nodarbības pēc UNIKINEZ sistēmas ir paredzētas gan praktiski veseliem cilvēkiem, gan arī cilvēkiem, kuri cieš no dažādām balsta kustību aparāta saslimšanām. Tā kā arī praktiski veseli cilvēki ir pakļauti dažādām saslimšanām, traumām, novirzēm no balsta kustību aparāta fizioloģiskajām normām, tad arī viņiem nodarbības UNIKINEZ sistēmā, arī var būt noderīgas.

  Nodarbības UNIKINEZ sistēmā praktiski veseliem cilvēkiem, pirmkārt ir pievilcīgas ar to, ka tās notiek balstoties uz izmeklējumiem, kuri tiek veikti pirmreizējā konsultācijā (konsultatīvajā treningā), kur arī tiek noteiktas visas novirzes no balsta kustību aparāta fizioloģiskās normas darbības. Pie tam tiek noteikta kineziterapeitiskā diagnoze, kura visas līdzīgās novirzes arī pamana. Uz tās pamata arī tiek sastādīta individuālā atveseļošanās-trenējošā programma, kura ir orientēta konkrēti uz dotā cilvēka veselības stāvokli. Šīs programmas mērķis ir balsta kustību aparāta darbības atjaunošana līdz fizioloģiskai normai, un pēc tam trenēšanās šīs fizioloģiskās normas robežās bez vertikālas kompresijas slodzes uz mugurkaulu un locītavām, dekompresijas un antigravitācijas režīmā. Šādas nodarbības ir drošas, nav traumatiskas, tās dod kā noturīgu atveseļošanās, tā arī trenējošu efektu, fizioloģisko normu robežās.

  Nodarbības notiek kā uz spēka, tā arī uz dekompresijas trenažieriem (uz Bubnovska trenažieru tipa), piekaramajām Redcord sistēmām (slinga terapija), biokinētiskā trenažiera FREESPINE. Pēc nepieciešamības tiek izmantota šrotu terapija (Katarīnas Šrotas metode), kinezio teipošana, peldēšanas nodarbības pēc UNIKINEZ sistēmas.

  Atveseļošanās- trenējošās nodarbības UNIKINEZ sistēmā ir arī aktuālas sportistiem. Katram sporta veidam piemīt sava specifika, kura arī ietekmē nevienlīdzīgu slodzes sadalījumu uz balsta kustību aparātu treniņu darbības procesā. Vienas balsta kustību aparāta daļas tiek pārslogotas, bet citas netiek pietiekami noslogotas. Ja ņem vērā, ka sportistiem tāpat kā parastiem cilvēkiem ir individuālas novirzes no balsta kustību aparāta darbības fizioloģiskās normas, tad sporta treniņi pie tādām novirzēm var veicināt dažādu patoloģiju un traumu attīstību. Atveseļošanās-trenējošās nodarbības UNIKINEZ sistēmā ļauj izvairīties no šāda veida notikumiem.

  Sportistiem mēs piedāvājam nodarbības UNIKINEZ pirms sporta treniņiem, kas ļaus pareizi sagatavot sportista organismu treniņam, ņemot vērā gan sporta veida specifiku, gan arī individuālās sportista balsta kustības aparāta īpatnības.

  UNIKINEZ PRO SYSTEM var arī tikpat efektīvi izmantot nodarbībās sportistu vispārējai un speciālajai fiziskajai sagatavotībai.

  Ārstnieciskās-atveseļošanās nodarbības pēc UNIKINEZ sistēmas

  Nodarbības UNIKINEZ sistēmā ir paredzētas gan praktiski veseliem cilvēkiem, gan arī cilvēkiem, kuri cieš no dažādām balsta kustību aparāta saslimšanām, bet kuri vēlas vadīt aktīvu dzīvesveidu. Profesionālā UNIKINEZ sistēma sniedz unikālu iespēju tādiem cilvēkiem iemācīties pareizi nodarboties ārstnieciskā- atveseļošanās un trenējošā režīmā. Lai varētu nodarboties pēc UNIKINEZ sistēmas ir nepieciešams iziet  pirmreizējo konsultāciju (konsultatīvo treningu). Pirmreizējajā konsultācijā tiek veikta slimības vēstures analīze apskatot instrumentālo metožu (MR, KT, rentgens) izmeklējumu rezultātus. Tiek uzklausītas sūdzības par veselības stāvokli. Tiek noskaidrots galvenais saslimšanas raksturs un gaita, un vai ir pavadošās patoloģijas. Tiek objektīvi novērtēta muskuļu skeleta sistēma.

  Pirmreizējā konsultācija (konsultatīvais trenings) sevī ietver vairākus etapus:

  -Anamnēzes izpēte. Anamnēzes izpēte sākas no izjautāšanas un medicīniskās dokumentācijas apskates. Tiek veikta slimības vēstures analīze, apskatīti instrumentālo izmeklējumu metožu (MR, KT, rentgena) rezultāti un tiek uzklausītas sūdzības par veselības stāvokli. Šeit ir jānoskaidro galvenie slimības cēloņi un izpausmes, un vai tai ir vēl kādas papildus patoloģijas.

  - Vizuālā diagnostika pēc Katarīnas Šrotas metodes ļauj noskaidrot visas novirzes no fizioloģiskās normas stājai un ļauj izstrādāt koriģējošo vingrinājumu kompleksu pēc Katarīnas Šrotas metodes. Skoliozes gadījumā ir nepieciešams papildus vispusējs rentgens, kur norādīts Kobba leņķis un ārsta slēdziens. Turpmāk korekcijas pēc Katarīnas Šrotas metodes tiks adaptētas nodarbībām uz spēka trenažieriem, kineziterapijai uz speciāliem dekompresijas trenažieriem, kuri ir kā Bubnovska trenažieri, uz piekaramajām Redcord sistēmām un nodarbībām peldbaseinā. Korekcijas pēc Katarīnas Šrotas metodes adaptācija dažādiem kustību aktivitātes veidiem ļauj izstrādāt pareizu muskuļu stereotipu, kas nodrošina vienmērīgu un secīgu muskuļu piedalīšanos darbībā. Uzlabot, kā kopējo fizisko stāvokli, tā arī stāju, īpaši skoliozes gadījumā.

  - Miofasciālā diagnostika. Šis pētījums piedāvā speciālu apskati, kurš ļauj sniegt kompleksu vērtējumu dažādu muskuļu un saišu grupu stāvoklim. Ar tā palīdzību var novērtēt muskuļu disbalansu, ierobežojumus locītavu kustībās, slēptu balsta kustību aparāta saslimšanu esamību.

  - Funkcionāla posturālo (postural musculus) vai dziļo muskuļu testēšana. Šie muskuļi darbojas statiskā režīmā un reflektori. Tie kalpo, lai balstītu vertikālo ķermeņa stāvokli un lai pārvarētu pievilkšanās spēku. Stājas traucējumi, kuri ir iemesls vairumam balsta kustību aparāta saslimšanām, vairākumā gadījumu ir saistīti ar tieši posturālo muskuļu disbalansu. Tādēļ testēšana uz piekaramajām Redcord sistēmām ir nepieciešama, lai varētu pareizi novērtēt dziļo muskuļu stāvokli un saprastu visas novirzes no fizioloģiskās normas to darbībā.

  - Funkcionālā testēšana izmantojot dekompresijas un spēka trenažierus. Šis pētījums tiek veikts, lai objektīvi novērtētu muskuļu spēku un pamanītu muskuļu disbalansu virspusējiem vai fiziskajiem muskuļiem, locītavu kustību un muskuļu elastību.

  - Nepieciešamības gadījumā, tiek veikta testēšana baseinā, kuri ļauj saprast organisma adaptācijas līmeni ūdens videi un uz biokinētiskā trenažiera FREESPINE.

  Pēc testēšanas rezultātiem tiek sniegts objektīvs vērtējums balsta kustību aparāta stāvoklim. Rindā aiz medicīniskā, tiek noteikts kineziterapeitiskais diagnozes slēdziens, kurš atspoguļo miofasciālās sistēmas un locītavu kustības stāvokli. Balstoties uz medicīnisko un kineziterapeitisko diagnozi tiek sastādīta individuāla ārstnieciski- atveseļošanās-trenējoša programma, kura ir orientēta tikai un vienīgi un konkrētā cilvēka veselības stāvokli.

  Kursa ilgums vidēji sastāda 36 nodarbības ( 3 kursi pa 12 nodarbībām), kurus vēlams izpildīt katru dienu izņemot brīvdienas. Ilgums un atjaunošanās etapi ir atkarīgi no balsta kustību aparāta bojājuma stāvokļa. Pēc tam, kad ir apgūta sava individuālā nodarbību programma kopā ar speciālistu var pāriet uz atveseļošanās- trenējošo nodarbību režīmu. Kā atjaunošanās rezultātam būtu jāmazinās sāpju sindromam bez medikamentu lietošanas, jāatjaunojas locītavu kustībām un darbspējīgumam, cik tas ir iespējams katrā atsevišķā gadījumā.

  UNIKINEZ bērniem!

  Kā iemesls balsta kustību aparāta saslimšanām pieaugušajiem var būt dažādas novirzes no veselības stāvokļa bērnībā. Savlaicīga šādu noviržu atklāšana jau bērnībā ļauj novērst patoloģijas veidošanos nākotnē. Tādēļ īpašu uzmanību savā darbā es veltu bērniem. Ir ļoti svarīgi jau bērnībā bērnam sniegt zināšanas, kas saistītas ar viņa veselības stāvokli un izstrādāt atbilstošas iemaņas, kas ļautu jau no bērnības ieguldīt labu pamatu fiziskajai veselībai. Un jo vairāk dažādu metožu mēs izmantojam tā izpildei, jo labāks būs rezultāts.

  Kineziterapijas nodarbības (Bubnovska metode) uz spēka un dekompresijas trenažieriem, šrota terapija (Katarīnas Šrotas metode), slinga terapija piekaramajās Redcord sistēmās, peldēšana, ir integrētas vienā universālā profesionālā sistēmā UNIKINEZ. UNIKINEZ PRO SYSTEM sniedz kā ārstnieciski-atveseļošanās, tā arī terapeitisku iedarbību uz bērna organismu. Bērniem mēs piedāvājam:

  • nodarbības kineziterapijas zālē pēc UNIKINEZ sistēmas uz speciāliem antigravitācijas un spēka trenažieriem;
  • nodarbības pēc Katarīnas Šrotas (šrota terapija) metodes UNIKINEZ sistēmā;
  • nodarbības piekaramajās Redcord sistēmās (slinga terapija) UNIKINEZ sistēmā;
  • aerobās nodarbības uz velotrenažieriem un skrejceliņiem;
  • peldēšanas nodarbības baseinā pēc UNIKINEZ sistēmas.

  KONSULTĀCIJA

  Konsultāciju (konsultatīvo  treningu) vada  LKSB prezidents, UNIKINEZ projekta dibinātājs un tā vadītājs Andrejs Ševenjonovs – akadēmiskais grāds- “maģistrs”, fizioterapeits (speciālists kineziterapijā, šrotterapijas jomā (pēc Katarīnas Šrotas metodes) slinga terapijas jomā (pēc Neurac metodikas), izmantojot Redcord iekārtas un ierīces un  kinezioloģiskās  teipēšanas metodes), ir peldēšanas treneris, vispārējās fiziskās  sagatavotības treneris, fizkultūras un sporta pasniedzējs.

  Nodarbības kineziterapijā pēc UNIKINEZ sistēmas ir paredzētas gan praktiski veseliem cilvēkiem, gan arī cilvēkiem, kuri cieš no dažādām balsta kustību aparāta saslimšanām, bet kuri vēlas nodarboties ar aktīvu dzīvesveidu. Profesionālā UNIKINEZ sistēma dod unikālu iespēju tādiem cilvēkiem nodarboties pēc medicīniskas un kineziterapeitiskas diagnozes ārstnieciskā- atveseļošanās trenējošā režīmā. Lai varētu darboties ārstnieciski- atveseļojošā un trenējošā režīmā, ir nepieciešams sastādīt individuālu atveseļošanās programmu balstoties uz medicīnisko un kineziterapeitisko diagnozi.

  Pirms nodarbību uzsākšanas, lai sastādītu individuālu atveseļošanās programmu kagtrai atsevišķai nodarbībai, ir nepieciešams iziet pirmreizējo konsultāciju (konsultatīvais trenings). Pirmreizējajā konsultācijā tiek veikta slimības vēstures, instrumentālo izmeklēšanas metožu (MR, KT, rentgena) analīze. Tiek uzklausītas sūdzības par veselību. Tiek noskaidrots pamatslimības raksturs un gaita un kādas ir papildus patoloģijas. Objektīvi tiek novērtēts muskuļu un skeleta sistēmas stāvoklis.

   

  Pirmreizējā konsultācija (konsultatīvais trenings) sevī ietver vairākus etapus:

  • Anamnēzes izpēte. Anamnēzes izpēte sākas no izjautāšanas un medicīniskās dokumentācijas apskates. Tiek veikta slimības vēstures analīze, apskatīti instrumentālo izmeklējumu metožu (MR, KT, rentgena) rezultāti un tiek uzklausītas sūdzības par veselības stāvokli. Šeit ir jānoskaidro galvenie slimības cēloņi un izpausmes, un vai tai ir vēl kādas papildus patoloģijas.
  • Vizuālā diagnostika pēc Katarīnas Šrotas metodes ļauj noskaidrot visas novirzes no fizioloģiskās normas stājai un ļauj izstrādāt koriģējošo vingrinājumu kompleksu pēc Katarīnas Šrotas metodes. Skoliozes gadījumā ir nepieciešams papildus vispusējs rentgens, kur norādīts Kobba leņķis un ārsta slēdziens. Turpmāk korekcijas pēc Katarīnas Šrotas metodes tiks adaptētas nodarbībām uz spēka trenažieriem, kineziterapijai uz speciāliem dekompresijas trenažieriem, uz piekaramajām Redcord sistēmām un nodarbībām peldbaseinā. Korekcijas pēc Katarīnas Šrotas metodes adaptācija dažādiem kustību aktivitātes veidiem ļauj izstrādāt pareizu muskuļu stereotipu, kas nodrošina vienmērīgu un secīgu muskuļu piedalīšanos darbībā.
  • Miofasciālā diagnostika. Šis pētījums piedāvā speciālu apskati, kurš ļauj sniegt kompleksu vērtējumu dažādu muskuļu un saišu grupu stāvoklim. Ar tā palīdzību var novērtēt muskuļu disbalansu, ierobežojumus locītavu kustībās, slēptu balsta kustību aparāta saslimšanu esamību.
  • Funkcionāla posturālo (postural musculus) vai dziļo muskuļu testēšana. Šie muskuļi darbojas statiskā režīmā un reflektori. Tie kalpo, lai balstītu vertikālo ķermeņa stāvokli un lai pārvarētu pievilkšanās spēku. Stājas traucējumi, kuri ir iemesls vairumam balsta kustību aparāta saslimšanām, vairākumā gadījumu ir saistīti ar tieši posturālo muskuļu disbalansu. Tādēļ testēšana uz piekaramajām Redcord sistēmām ir nepieciešama, lai varētu pareizi novērtēt dziļo muskuļu stāvokli un saprastu visas novirzes no fizioloģiskās normas to darbībā.
  • Funkcionālā testēšana izmantojot dekompresijas un spēka trenažierus. Šis pētījums tiek veikts, lai objektīvi novērtētu muskuļu spēku un pamanītu muskuļu disbalansu virspusējiem vai fiziskajiem muskuļiem, locītavu kustību un muskuļu elastību.
  • Nepieciešamības gadījumā, tiek veikta testēšana baseinā, kuri ļauj saprast organisma adaptācijas līmeni ūdens videi un uz biokinētiskā trenažiera FREESPINE.

   

  Pēc testēšanas rezultātiem tiek sniegts objektīvs vērtējums balsta kustību aparāta stāvoklim. Rindā aiz medicīniskā, tiek noteikts kineziterapeitiskais diagnozes slēdziens, kurš atspoguļo miofasciālās sistēmas un locītavu kustības stāvokli.

  Balstoties uz medicīnisko un kineziterapeitisko diagnozi tiek sastādīta individuāla ārstnieciski- atveseļošanās-trenējoša programma, kura ir orientēta tikai un vienīgi un konkrētā cilvēka veselības stāvokli.

  Kursa ilgums vidēji sastāda 36 nodarbības ( 3 kursi pa 12 nodarbībām), kurus vēlams izpildīt katru dienu izņemot brīvdienas. Ilgums un atjaunošanās etapi ir atkarīgi no balsta kustību aparāta bojājuma stāvokļa. Pēc tam, kad ir apgūta sava individuālā nodarbību programma kopā ar speciālistu var pāriet uz atveseļošanās- trenējošo nodarbību režīmu. Kā atjaunošanās rezultātam būtu jāmazinās sāpju sindromam bez medikamentu lietošanas, jāatjaunojas locītavu kustībām un darbspējīgumam, cik tas ir iespējams katrā atsevišķā gadījumā.

   

  Zvaniet mums

  +371 26514752

  Mūsu atrašanās vieta

  Stirnu iela 10, Rīga, Latvija, otrā stāvā sporta klubā F1

  Andrejs Ševenjonovs – LKSB prezidents (Latvijas Kineziterapijas un Sporta Biedrība), projekta UNIKINEZ izveidot;ajs un pasniedzējs, akadēmiskais grāds- maģistrs, medicīniskā specializācija- fizioterapeits (kineziterapijas pēc Bubnovska metodes, šrota terapijas pēc Katarīnas Šrotas metodes, slinga terapijas (Neurac metodes) uz Redcord aprīkojuma, kineziterapeitiskās teipošanas) speciālists, peldēšanas un vispārīgās fiziskās sagatvotības treneris, fiziskās kultūras un sporta pasniedzējs.

  Latvijas kineziterapijas un sporta biedrība tika reģistrēta 2010 gada 1. novembrī. LKSB ir sabiedriska organizācija, kura apvieno fiziskās veselības atjaunošanas entuziastus ar nemedikamentu metodēm.

  Vēl savā laikā ģeniālais ķirurgs akadēmiķis Nikolajs Amosovs savos 7 zelta likumos ir rakstījis, kā sadzīvot ar medicīnu un pie tam dzīvot ilgāk. Daļēji viņš rakstīja: “Mūsu ārsti neuzticas dabai, ir mērķēti uz medikamentiem un mieru…. Neceriet, ka ārsti jūs padarīs veselus. Viņi var izglābt dzīvību, pat izārstēt slimību, bet ar to tikai novedīs pie starta, bet tālāk, lai dzīvotu pilnvērtīgi- paļaujaties tikai uz sevi… Ārsti ārstē slimības, bet veselību ir jāizcīna pašam. Jo veselība- tā ir visas mūsu fizioloģijas orgānu “rezerves jauda”. Tā ir nepieciešama, lai uzturētu normālus funkcionālos rādītājus- miera stāvoklī un pie slodzes- fiziskas un psiholoģiskas, kā arī, lai nesaslimtu, bet saslimstot, pēc iespējas- nenomirt… Tātad- šīs “jaudas” ar medikamentiem nevar sasniegt. Tikai ar treniņiem, vingrojumiem un slodzi. Un- ar darbu, pacietību pret aukstumu, karstumu, badu, nogurumu”.

  Ir acīmredzams, ka lai saglabātu vai atjaunotu savu veselību ir nepieciešams uzstādīt sev tādu mērķi. Cilvēkam pašam ar saviem spēkiem, burtiskā nozīmē ir jāizcīna veselība. Bet jāsasniedz to ir pareizi, pēc speciāli izstrādātām metodēm, speciālistu uzraudzībā, un jādarbojas uz tam speciāli paredzēta aprīkojuma.

  Jo pareizi vingrojumi ārstē, bet nepareizi kropļo. Profilaktiski vajadzētu vingrot tā, lai neskatoties uz slimību varētu palikt fiziski aktīvs un darbspējīgs cilvēks.

  Es pats esmu izbijis sportists. 37 gados pie manis sāka atgriezties sportisko traumu un slodzes sekas, un kā vēlāk izrādījās tad tās bija sekas iedzimtai patoloģijai. Kā es jau pēc tam sapratu, tad visas šīs traumas arī bija fiziskās slodzes, kuras nebija atbilstošas manam veselības stāvoklim, sekas. Visi mēģinājumi atjaunot  veselību ar tradicionāliem medicīnas līdzekļiem nedeva pozitīvu rezultātu. Gala rezultātā man tika piedāvāta operācija.

  Kad es pirmo reizi nokļuvu pie Sergeja Mihailoviča Bubnovska, Bubnovska metodes rehabilitācijas un kineziterapijas centrā Sokolnikos Maskavā 2007 gadā, es ar grūtībām varēju staigāt. Sergejs Mihailovičš apskatot manus izmeklējumu uzņēmumus, uzreiz pateica, ka gūžas locītavas artrozes iemesls ir iedzimta displāzija, kuras gadījumā gūžas locītava nav stabila un nevar bez kaitējuma veselībai pārciest sportisku slodzi.

  Uz jautājumu, ko darīt, Sergejs Mihailovičš atbildēja, ka koksartroze nav ārstējama. Endoprotezēšana nav izbēgama, bet ir pašam jāvingro uz spēka un dekompresijas trenažieriem, tādiem kā Bubnovska trenažieriem, pēc Bubnovska metodēm. Jāiemācās uzturēt savu fizisko stāvokli fiziooģiskās normas robežās, saskaņā ar savu saslimšanu. Bet, ja būs nepieciešama operācija, tad ir pareizi tai jāsagatavo organismu un pareizi jāatjauno organismu pēc operācijas.

  Mana medicīniskā specializācija- fizioterapeits. Līdz šim gadījumam es biju redzējis daudzus cilvēkus ar līdzīgām saslimšanām pirms un pēc operācijām. Bet līdzīgu pieeju šādu slimību ārstēšanai es vēl nezināju. Tādēļ kļuvu par Bubnovska metodes piekritēju. Esmu pateicīgs Sergejam Mihailovičam par to, ka kaut arī es nebiju Bubnovska centra pārstāvis, man ļāva iziet apmācību un iegūt 2008, 2009 un 2010 gados visus trīs galvenos sertifikātus specialitātē ārsts-kineziterapeits. Rezultāts runā pats par sevi. Vingrojot pēc Bubnovska metodes, es jau 11 gadus iztieku bez operācijas.

  Kā tagad jau ir skaidrs tad balsta kustību aparāta saslimšanu rašanās iemesli pieaugušajiem ir dažādas novirzes veselības stāvoklī jau bērnībā. Savlaicīga līdzīgu noviržu atklāšana jau bērnībā ļauj novērst patoloģijas veidošanos nākotnē. Tādēļ īpašu uzmanību savā darbā es pievēršu bērniem. Ir ļoti svarīgi jau bērnībā iemācīt bērnam zināšanas, kas ir saistītas ar viņa veselības īpatnībām, un noformēt atbilstošas zināšanas un prasmes, kuras ļaus jau no bērnības ieguldīt labu pamatu viņu fiziskajai veselībai. Un jo vairāk dažādas metodes mēs izmantosim tam, jo labāks būs rezultāts.

  Darbojoties ar kineziterapiju pēc Bubnovska metodes ar 14 gadīgu meiteni Marinu, kurai bija 3 pakāpes skolioze, es pamanīju, ka neskatoties uz viņas fiziskās veselības uzlabošanos, īpašu uzlabojumu diagnozei “skolioze” nevarēja novērot. Un kāds bija mans pārsteigums, kad Marina atbrauca no Vaivaru sanatorijas, kur viņa izgāja rehabilitācijas kursu, ar ievērojamiem uzlabojumiem viņas diagnozei. Kad es jautāju Marinai ar ko viņa tur nodarbojās, Marina atbildēja, ka vingroja pēc Katarīnas Šrotas metodes – šrotu terapija. Dažus gadus pēc tam, es jau biju sertificēts šrota terapeits.

  Es pievērsu uzmanību, ka bērni, kuri nodarbojās pēc Katarīnas Šrotas metodes, gandrīz vienmēr ir fiziski novājināti, jo šrota terapija neatbild uz jautājumu kā pareizi nodarboties ar vispārīgo fizisko sagatavotību skoliozes gadījumā. Tā ir tīri ārstnieciska metode, kuru izmanto skoliozes ārstēšanai. Nodarbošanās ar sportu, kā mēģinājums uzlabot savu fizisko stāvokli, vienmēr izraisa skoliozes progresēšanu. Tad es adaptēju- pielāgoju šrota terapijas metodes korekciju konkrētā bērna skoliozes veidam, lai viņš varētu pildīt vingrojumus uz spēka trenažieriem. Tas ir sāku apmācīt izpildīt vingrojumus uz spēka trenažieriem neparastā veidā- ar korekciju. Tā rezultātā vairākumā gadījumu bija pamanīti pozitīvi uzlabojumi kā “skoliozes” diagnozei (līdz 10 grādiem atsevišķos gadījumos), tā arī vispārējai fiziskai sagatavotībai.

  Tieši tāpat es sāku apmācīt korekcijai pildīt vingrojumus pēc kineziterapijas metodes, peldēšanas un slinga terapijas uz piekaramajām sistēmām Redcord. Sāku izmantot piekaramās Redcord sistēmas izpildot vingrojumus pēc kineziterapijas metodes uz dekompresijas trenažieriem, veicot korekciju pēc Katarīnas Šrotas metodes. Tā radās universāla profesionāla sistēma UNIKINEZ- UNIKINEZ PRO SYSTEM, kura sniedz kā ārstnieciski- atveseļošanās, tā arī trenējošu iedarbību uz cilvēka organismu.

  UNIKINEZ (universal- universāls, kinezis- kustība) universāla kustība. Sistēmas universālums slēpjas tās ārstnieciskās- atveseļošanās un trenējošajā iedarbībā uz cilvēka organismu.

  Universāluma effekts tiek panākts ar kineziterapijas medicīniskās un kineziterapeitiskās diagnozes integrācijas palīdzību (pēc S.Bubnovska metodes), Šrotu terapija (Katarīnas Šrotas metodes), Slinga terapija (Neurac metodes) uz Redcord aprīkojuma, ar kineziterapeitiskās teipošanas palīdzību, aerokrioterapiju, akvakinēzi un peldēšanu vienā kopīgā profesionālā sistēmā UNIKINEZ PRO SYSTEM. Profesionāla- jo visas metodes ir sertificētas. Nodarbības notiek uz speciāla profesionāla aprīkojuma: spēka, antigravitācijas trenažieriem (pēc Bubnovska trenažieru veida), piekaramajām Redcord sistēmām, uz Šrotu terapijas aprīkojuma un peldbaseinā.

  Nodarbību kurss tiek nozīmēts kā cilvēkiem, kuri cieš no vienām vai citām balsta kustību aparāta saslimšanām, tā arī visiem, kas vēlas uzlabot savu pašsajūtu, fizisko stāvokli un dzīves kvalitāti kopumā

  • pie sāpēm mugurā un locītavās, neizmantojot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus
  • pie mugurkaula osteohondrozes
  • pie koksartrozes, gonartrozes
  • pie mugurkaula segmentu nestabilitātes (kakla un jostas krustu daļas)
  • pie pleca-lāpstiņas periartrozes
  • pie skoliozes, stājas traucējumiem
  • pie mugurkaula starpdisku trūces ar reflektoriem-muskulatūras sindromiem
  • pēc traumām un operācijām
  • pirms endoprotezēšanas un pēc tās
  • atjaunošanās režīmā pirms un pēc sporta treniņa
  • pie sporta traumām
  • profilaktiskos nolūkos.

  Latvijas kineziterapijas un sporta biedrība ielūdz visus, kas vēlas, bērnus un pieaugušos uz pirmreizējo konsultāciju un specializētām rehabilitācijas- trenējošām nodarbībām kineziterapijā pēc UNIKINEZ sistēmas un peldēšanu. Nodarbības notiek kineziterapijas zālē UNIKINEZ un peldbaseinā Purvciemā, Stirnu ielā 10, Fitnesa kluba F-1 telpās. Vairāk informācijas pa telefonu +371 26 51 47 52. www.unikinez.lv

  Kā mums atrast

  Zvaniet mums pa tālruni: +371 26514752.

  previous arrow
  next arrow
  Slider

  Slider

  UNIKINEZ (universal - universāls, kinezis - kustības). UNIKINEZ - tā ir universāla profesionālā sistēma - UNIKINEZ PRO SYSTEM. Sistēmas universālums slēpjas tās ārstnieciski- atveseļojošā un trenējošā iedarbībā uz cilvēka organismu. Profesionāla- jo visas metodes ir sertificētas.

  Universalitātes effekts tiek panākts ar kineziterapijas medicīniskās un kineziterapeitiskās diagnozes integrācijas palīdzību (pēc S.Bubnovska metodes), Šrotu terapija (Katarīnas Šrotas metodes), Slinga terapija (Neurac metodes) uz Redcord aprīkojuma, ar kineziterapeitiskās teipošanas palīdzību, aerokrioterapiju, akvakinēzi un peldēšanu vienā kopīgā profesionālā sistēmā UNIKINEZ PRO SYSTEM.

  Nodarbības notiek uz speciāla profesionāla aprīkojuma: spēka, antigravitācijas trenažieriem (pēc Bubnovska trenažieru veida), piekaramajām Redcord sistēmām, uz Šrotu terapijas aprīkojuma un peldbaseinā.

  Nodarbību kurss tiek nozīmēts kā cilvēkiem, kuri cieš no vienām vai citām balsta kustību aparāta saslimšanām, tā arī visiem, kas vēlas uzlabot savu pašsajūtu, fizisko stāvokli un dzīves kvalitāti kopumā.

  • pie sāpēm mugurā un locītavās, neizmantojot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus
  • pie mugurkaula osteohondrozes
  • pie koksartrozes, gonartrozes
  • pie mugurkaula segmentu nestabilitātes (kakla un jostas krustu daļas)
  • pie pleca-lāpstiņas periartrozes
  • pie skoliozes, stājas traucējumiem
  • pie mugurkaula starpdisku trūces ar reflektoriem-muskulatūras sindromiem
  • pēc traumām un operācijām
  • pirms endoprotezēšanas un pēc tās
  • atjaunošanās režīmā pirms un pēc sporta treniņa
  • pie sporta traumām
  • profilaktiskos nolūkos.

  MŪSU METODES

  un kā mēs tās izmantojam

  PAPILDUS INFORMĀCIJA PAR METODĒM

  SAITES UZ VIETNĒM

  NODERĪGAS GRĀMATAS

  Lasiet uz veselību!

  АКВАКИНЕЗ И ПЛАВАНИЕ

  Направление AQUAKINEZ разработал и внедрил в лечебно-оздоровительно-тренирующую практику в плавательном бассейне президент LKSB, создатель и руководитель проекта UNIKINEZ Андрей Шевенёнов, академическая степень «магистр», физиотерапевт, кинезитерапевт, тренер по плаванию и общей физической подготовке, преподаватель по физической культуре и спорту. LKSB является членом Латвийской федерации плавания.

  UNIKINEZ PRO SYSTEM рассматривает занятия AQUAKINEZ в комплексе  с кинезитерапией, шрот терапией, слинга терапией, кинезио тейпингом и общей физической подготовкой по медицинскому и кинезитерапевтическому диагнозу.

  Вода, как известно, обладает антигравитационными свойствами, поэтому в воде нет такой компрессионной нагрузки на суставы, как на суше. Если добавить вспомогательные  средства, дающие декомпрессионный эффект, то мы получим занятия кинезитерапии, но только в воде. Иными словами, AQUAKINEZ.

  На занятиях AQUAKINEZ используются такие вспомогательные средства, как резинки, утяжелители, плавательные палки и доски, ласты. Все эти дополнительные средства должны способствовать достижению эффекта декомпрессии и облегчить достижение правильных положений тела в воде.

  Часто врачи рекомендуют пациентам плавать спортивными видами плавания, такими, например, как плавание на спине. Но спортивные виды плавания требуют определённой общей и специальной физической подготовки. Поэтому они и называются спортивными видами. Занятия в бассейне по медицинскому диагнозу требуют, как минимум, адаптации пациента к плаванию. Такое адаптивное плавание возможно со вспомогательными средствами, позволяющими удерживать правильное положение тела при выполнении плавательных упражнений. Правильное положение тела при выполнении упражнений обеспечивает равномерное распределение нагрузки на весь опорно-двигательный аппарат. Неправильное положение тела приводит к перегрузке позвоночника и суставов. При таких диагнозах, как грыжа межпозвонковых дисков, компрессионные нагрузки на проблемную зону могут привести к ухудшению состояния пациента.

  Дети со сколиозом или другими нарушениями осанки сначала обучаются индивидуально подобранным коррекциям по методу Катарины Шрот (Шрот терапия), а затем начинают обучаться плаванию на коррекции. Таким образом, достигается лечебно-тренирующее воздействие на организм ребёнка. Соблюдение коррекции позволяет добиться улучшений в диагнозе, а обучение плаванию – улучшения общего физического состояния ребёнка.

  Дети, занимающиеся в спортивных группах плавания, тоже имеют различные отклонения в осанке, но сам факт занятий спортивным плаванием не обеспечивает восстановление осанки до физиологической нормы, достаточно посмотреть на осанку профессиональных пловцов.

  Такие нарушения осанки при спортивной нагрузке даже в воде приводят к перегрузкам различных частей опорно-двигательного аппарата, а вследствие этого, к снижению спортивных результатов и к спортивным травмам. Поэтому профессиональным спортсменам также необходима силовая реабилитация до и после спортивной тренировки по системе UNIKINEZ.

   

   

  ОБЩАЯ АЭРОКРИОТЕРАПИЯ (КРИОСАУНА)

  Общая аэрокриотерапия – это высокоэффективная технология воздействия сверхнизкими (от -110 до -180 гр.) температурами, направленная на мобилизацию защитных сил организма с целью профилактики и лечения различных заболеваниях. Процедура общей аэрокриотерапии заключается в безопасном, равномерном, кратковременном воздействии криогенной воздушно-газовой смесью на кожные покровы человека. Это делается для активизации процессов саморегуляции организма путем тренировки стресс-лимитирующих систем и расширения функциональных резервов организма.

  Основные клинические эффекты общей аэрокриотерапии:

  • лимфодренажный эффект, т.е. улучшение оттока лимфы из тканей и, следовательно, ликвидация отеков лимфатического происхождения;
  • улучшение микроциркуляции крови и трофики в тканях, увеличение артериального кровотока и, в значительной степени, венозного оттока, а, следовательно, – уменьшение отеков и инфильтрации сосудистого происхождения, а также внутрисуставного выпота при артритах с отечным синдромом;
  • миорелаксация (расслабление) – ликвидация мышечных контрактур и снижение базального мышечного тонуса;
  • блокирование ноцицептивной проводимости с повышением болевого порога – обезболивание ;
  • улучшение трофики (питания) мышечной, соединительной и других тканей, стимуляция регенераторных механизмов.

  Как проходит сеанс общей аэрокриотерапии

  Для проведения процедуры общей аэрокриотерапии применяется специальная кабина – криосауна. Внешне она напоминает вертикальный солярий. Посетитель раздевается до нижнего белья (на ногах носки и войлочные тапочки, на руках, по желанию – варежки) и заходит в процедурную кабину. Дверь кабины закрывается (но может быть, при необходимости, открыта самим пациентом или оператором). С помощью подъемного механизма внутри кабины пациент приподнимается на такую высоту, чтобы его голова находилась над кабиной. Человек дышит атмосферным воздухом и постоянно находится в визуальном контакте с оператором. В кабину начинает порционно подаваться охлажденная воздушная–газовая смесь и на 120-210 секунд тело пациента по плечи окутывается плотным туманом (внешне это очень похоже на купание в облаках).

  При быстром (в течение тридцати – шестидесяти секунд) снижении температуры окружающей среды организм не успевает «сориентироваться» в происходящем и начать согревать кожу. На этом и основан криотерапевтический эффект: ядро тела сохраняет свою нормальную температуру, а кожа охлаждается до 0 -2 градусов. Это приводит к возбуждению терморецепторов кожи. Сигнал от рецепторов поступает во все регулирующие системы организма: иммунную, нервную, эндокринную. В результате этого активизируются механизмы, защищающие организм от всех видов стресса: эмоционального, физического, инфекционного и др.

  Также во время сеанса из-за существенного охлаждения кожи блокируются ноцицептивные рецепторы, что приводит практически к полному исчезновению всех тактильных ощущений. Многие сравнивают это с космической невесомостью.

  При этом на борьбу с экстремальным холодом во время процедуры, на нагревание охлажденных тканей до нормы после выхода из кабины и стабилизацию термодинамических процессов человек тратит 150-200 ккал.

  Признак эффективно проведенного сеанса общей аэрокриотерапии – здоровый румянец на щеках сразу после полученной процедуры, и , спустя несколько минут, покраснение кожи тела, сопровождающееся легким жжением. Легкий озноб, возникающий сразу после процедуры, быстро сменяется приятным теплом, растекающимся по телу, настроение при этом заметно улучшается – благодаря воздействию холода в организме вырабатываются так называемые гормоны радости – опиоидные эндорфины и энкефалины, которые являются нашими внутренними обезболивающими и антидепрессантами.

  Одним из ценных является опыт применения общей криогенной аэротерапии при синдроме хронической усталости, при депрессивных состояниях, для снятия дистрессового синдрома. Одной из важных особенностей действия криотерапии является усиление и продление (потенцирование) эффекта от других процедур. Поэтому особенно эффективно совмещение сеансов общей аэрокриотерапии с интенсивными занятиями по методике кинезитерапии. На занятиях по методу кинезитерапии также используется терапия холодом посредством охлаждающих гелевых пакетов для снятия острых и подострых болей при выполнении упражнений первой помощи.

  Закаливающее действие 10-15 процедур криогенной аэротерапии у детей и подростков снижает вирусно-простудную заболеваемость в 5-7 раз. Это значительно выше, чем любые профилактические прививки. Для общей аэрокриотерапии практически нет возрастных ограничений.

  Показания к Общей Аэрокриотерапии:

  В клинической практике:

  • ревматология: ревматоидный полиартрит, болезнь Бехтерева, эритематоз, склеродермия и т.д.
  • невропатология: ДЦП, рассеянный склероз, миастения, мигрень, паркинсонизм, болезнь Альцгеймера, болевые, спастические, рефлекторные, нейродегенеративные синдромы, радикулиты, грыжи межпозвонковых дисков и т.д.
  • комбустиология –лечение ожогов.
  • гинекология: бесплодие, эндометриоз, климакс, планирование беременности с целью профилактики токсикоза и т.д.
  • общая хирургия, проктология, травматология, в том числе и спортивная: трофические язвы, геморрой, ушибы, вывихи, тендовагиниты, переломы и т.д.
  • эндокринология: тиреотоксикоз, панкреатит, сахарный диабет.
  • дерматология: псориаз, экзема, нейродермит, себорея и угри и т.д.
  • косметология: улучшение внешнего вида кожи, уменьшение проявлений целлюлита.

  В реабилитационной практике:

  • дальнейшая реабилитация больных, как продолжение клинического этапа после тяжелых соматических заболеваний, операций, травм, депрессивных состояний, синдроме хронической усталости и т. д.

  В оздоровительно-профилактическом направлении:

  • комплексные технологии восстановительной медицины, как продолжение клинического и реабилитационного этапов.
  • в спортивной медицине, в санаториях-профилакториях, в геронтологии, в педиатрии (для профилактики простудных заболеваний) и т. д.

  Уже с первых сеансов общей аэрокриотерапии улучшается сон, снижается раздражительность, повышается настроение. Заметно уменьшается тяга к алкоголю, приему седативных и обезболивающих препаратов, уменьшается потливость и дрожание конечностей. Практически все пациенты отмечают улучшение общего самочувствия, повышение работоспособности и положительное влияние на половую сферу.

  Абсолютные противопоказания к общей аэрокриотерапии:

  • Острые декомпенсированные состояния со стороны внутренних органов и систем.
  • Тяжелые хронические заболевания сердечно-сосудистой системы, органов дыхания, нервной системы, мочевыделительной системы в стадии обострения.
  • Выраженная патология артериальных сосудов - васкулиты, артерииты, болезнь Рейно, тромбоэмболическая патология магистральных сосудов.

  Относительные противопоказания к общей аэрокриотерапии:

  • Хронические, часто рецидивирующие очаги локальной инфекции (хронические тонзиллиты, фарингиты, аднекситы, эндометриты и т.п.).
  • Острые инфекционные заболевания (ОРВИ, грипп, острый бронхит, и т.п.).
  • Острые и хронические заболевания крови.
  • Клаустрофобия (боязнь замкнутого пространства).

  Надо понимать, что общая аэрокриотерапия не может вызывать ощущение комфорта, так как человек на эволюционном, подсознательном уровне боится и не любит холод. Однако, процедура вполне переносима и безопасна. Эффект же от данного воздействия по мощности влияния на организм гораздо сильнее, чем от любого новомодного лекарства. В отличие же от лекарств, криотерапия, как естественный метод оздоровления, не разрушает систему саморегуляции организма, а, наоборот, многократно ее улучшает.

   

   

  Неурак

  и как это нам помогает

  Неурак (нейромышечная активация, Neurac (Neuromuscular Activation)– это методика, которая была разработана в начале XXI века норвежскими врачами и физиотерапевтами, в кооперации со специалистами из других стран. Методика основана на опыте физиотерапевтов, работающих с устройствами Redcord. Эта методика, согласно современному уровню знаний, может быть использована для объяснения причин возникновения дисфункций, как в области периферических суставов, так и в области подвижных соединений позвоночника.

  Научные исследования показывают, что работа локальных стабилизирующих мышц может быть нарушена болью или отсутствием соответствующей стимуляции. Вышеназванные факторы могут привести к нарушению двигательной функции, а также к ослаблению мышечной силы и к функциональным нарушениям в области нервной системы. Что интересно, невзирая на удаление болевых стимулов, моторные программы, закодированные в нервной системе, и дальше будут сигнализировать об имеющихся нарушениях, что приводит к хронической дисфункции и дальнейшей эскалации боли.

  Целью нейромышечной активации (Neurac) является восстановление правильных моторных программ, которое возможно только путем интенсивной стимуляции нервной системы. Чтобы такие действия принесли положительные результаты, все упражнения должны выполняться в условиях полного отсутствия боли.

  Элементы методики Неурак

  • Упражнения в замкнутых кинематических цепях и лестница прогрессии

  Одним из основных элементов, используемых в методике Неурак, являются упражнения в замкнутых кинематических цепях. Эти упражнения используются с целью интенсивной стимуляции нервной системы. Нагрузка подбирается на основании лестницы прогрессий. Лестница прогрессий – это способ постепенного усложнения упражнений. Чтобы пациент мог выйти на следующий, более высокий уровень, упражнения на предыдущем уровне должны выполняться абсолютно правильно и не должны вызывать никаких болевых ощущений.

  • Вибрация и нестабильное основание

  С целью увеличения стимуляции нервной системы во время выполнения упражнений по методике НЕУРАК используется вибрация, которую можно применять уже с самого начала оздоровительного процесса. Следующим элементом похожего назначения является нестабильное основание. Использование этого фактора влияет на степень сложности упражнения (усложнение), а также на воспитание у пациента правильной, рефлекторной нервно-мышечной активности.

  Методика Неурак – способы действия

  Методика Неурак основана на двух отдельных способах действия: длительное поддерживание напряжения и нагрузка (особенно нервной системы). Мышцы, которые поддаются первому способу воздействия – это локальные мышцы поясничного и шейного отдела позвоночника. Если достаточно длительное время поддерживания напряжения (свыше 2 минут) не вызывает боли, утомления или дискомфорта, можно перейти к другому способу действия, в котором активирование локальных стабилизирующих мышц соединяется с активированием глобальных мышц. При таком способе менее важным будет время выполнения упражнения, а более важным – количество повторений (4-5) со значительной нагрузкой на нервную систему, которая возникает благодаря работе многих мышечных групп, вибрации, нестабильному основанию и т.п. При обоих способах нужно подняться с пациентом на наивысший уровень лестницы прогрессии, какой он в состоянии одолеть во время одной терапевтической сессии (выполняя упражнения правильно, без болевых ощущений или дискомфорта).

  Устранение болевых ощущений

  Чтобы нервная система могла перейти к правильной моторной программе необходимо устранить все болевые ощущения, которые являются факторами, препятствующими такому изменению. Этого можно добиться путем нагрузки, введения вспомогательных элеметов, а также вибрации.

  Чтобы нервная система могла перейти к правильной моторной программе необходимо устранить все болевые ощущения. Этого можно добиться путем нагрузки, введения вспомогательных элементов, а также вибрации. Методика Неурак в своей нынешней форме происходит от используемой в прошлом Системы Упражнений в SET (aнг. Sling ExerciseTherapy). Неурак представляет собой отражение естественной эволюции, которую прошла система SET, преобразовываясь из случайного набора оздоровительных техник в полностью сформированную терапевтическую методику. Введение нового названия реально отражает то, что является наиболее важным для методики НЕУРАК: нервно-мышечную активацию. Нужно также отметить, что изменению названия сопутствовало и другое изменение – норвежская фирма Redcord изменила рыночный логотип своих продуктов с TerapiMaster нa Redcord.

  Оборудование

  и немного о ней

  Предложения, позволяющие комплексное лечение по методике Neurac:

  • Redcord Workstation Professional [Профессиональная рабочая установка Redcord]

  Установка Redcord Workstation Professional позволяет в полном объёме выполнять упражнения NEURAC.

  • Redcord Rehab Pro

  Предлагается для физиотерапевтов, использующих широкий объем упражнений, воздействующих на все тело пациента. Использование подвесных систем Redcord, сенсомоторных подушек, а также эластичных веревок, помогающих осуществлять нагрузку, обеспечивает контроль над формой выполнения упражнений независимо от уровня возможностей пациента.

  • Redcord Rehab

  Это облегченная версия Redcord Rehab Pro. Даёт возможность выполнять большой объём коррекционных упражнений.

  Предложения для пациентов

  • Redcord Trainer

  Redcord Trainer позволяет выполнять упражнения оказывающие воздействие на нижнюю и верхнюю часть позвоночника, таз, верхние и нижние конечности.

  • Redcord Mini

  Redcord Mini-это мобильный аппарат, который можно подвесить под потолком (на крючках), на любой ветке, перекладине и т.п. или же на дверном косяке с помощью системы Doorfix.

  КИНЕЗИО ТЕЙПИНГ

  и с чем его едят

  Доктор Кензо Касе

  Специальные тканые тейпы, не содержащие латекс, аналогичны по эластичности коже. Наложенные по методу Kinesio Taping с помощью специального клеящего слоя, они обеспечивают поддержку мышц, сохраняя полную подвижность, улучшают кровообращение и лимфоток. При этом тейпы обладают гипоаллергенными свойствами и обеспечивают свободное "дыхание" коже, что позволяет использовать их 24 часа на протяжении пяти дней. Метод кинезио-тейпинга используется во многих видах спорта, включая плавание.

  Что такое кинезио тейпинг

  Японский доктор Кензо Касе (Kenzo Kase) поставил перед собой задачу разработать новый метод тейпирования, который бы не ограничивал свободу движения, как классические тейпы, и в 1973 году он разработал уникальный метод, который назвал Кинезио-тейпинг (Kinesio® Taping). В 1988г. на Олимпийских играх в Сеуле весь мир узнал о новом методе доктора Кэйса. С тех пор он начал распространяться по миру и получать признание в странах Европы и Америки. Доктор Кензо Касе основал Ассоциацию Кинезио-тейпинга, основными задачами которой являются клинические исследования эффектов кинезио-тейпинга, подготовка специалистов по кинезио-тейпингу и разработка новых и более эффективных методов и материалов для кинезио-тейпинга.

  Кинезио-тейпы представляют собой эластичные клейкие ленты, выполненные из 100% хлопка и покрытые гипоаллергенным клеящим слоем на акриловой основе, который активизируется при температуре тела. Эластичность тейпов позволяет растягивать их на 30-40% от своей первоначальной длины. По толщине и эластичности они приближены к свойствам человеческой кожи (эпидермису). Хлопковая основа тейпов способствует лучшему испарению и дыханию кожи, а также быстрому высыханию тейпа, что дает возможность использовать его в водных видах спорта.

  В результате собственных клинических исследований Кензо Касе и соавторы выявили несколько направлений использования метода кинезио-тейпинга:

  • Выравнивание фасциальных тканей
  • Увеличение пространства над областью воспаления и боли путем поднятия фасции и мягких тканей
  • Обеспечение сенсорной стимуляции, чтобы создать поддержку или ограничить движение
  • Помощь в устранении отека путем направления выпотов в лимфатические потоки

  Позднее было предложено еще одно направление использования кинезио-тейпов:

  • Усиление проприорецепции через увеличение стимуляции кожных механорецепторов

  Кинезио-тейпинг можно использовать совместно с другими методами лечения, такими как криотерапия, гидротерапия, массаж и электростимуляция.

  Механизм действия метода Кинезио Тейпинга

  Функция мышц не ограничивается движением частей тела, они также активно помогают венозному кровообращению и движению лимфы. В отличие от кровеносной системы у лимфатической нет своего сердца - насоса, который бы обеспечивал движение лимфы. Движение лимфатической жидкости полностью зависит от активности скелетных мышц. Именно поэтому нарушение функций мышц создает предпосылки к возникновению ряда других симптомов. Следовательно, необходимо уделять больше внимания восстановлению функций мышцы, чтобы активизировать и ускорить процесс заживления травмы.

  С другой стороны, если мышца травмирована, то она воспаляется и опухает, а это сжимает и уменьшает пространство между кожей и мышцей. Это приводит к ухудшению оттока лимфатической жидкости, который необходим для выведения продуктов распада поврежденной ткани. Это сжатие также оказывает влияние на болевые рецепторы, находящиеся в дерме, которые, в свою очередь, передают "сигналы дискомфорта" в мозг. Этот тип боли известен как миалгия, или мышечная боль.

  В первом случае перед наложением тейпа поврежденная мышца и кожа над ней растягиваются. Это необходимо для растяжения мышц и связок поврежденного участка тела. После наложения нерастянутого кинезио-тейпа кожа, мышца и связки сокращаются и возвращаются в исходное положение, что приводит к формированию кожных складок. Таким образом, кожа поднимается над мышцами и связками, что создает дополнительное внутритканевое пространство и облегчает лимфодренаж.

 • В случае, если связки или мышцы травмированы и неспособны к растяжению, используется второй способ наложения - перед наложением на кожу кинезио-тейп растягивается. За счет своей эластичности тейп сокращается и формирует складки на коже и в тоже время поддерживает травмированный участок. Таким образом, вне зависимости от способа наложения кинезио-тейп поднимает кожу над травмированными мышцами и связками, обеспечивает им поддержку, уменьшает боль и облегчает отток лимфы. Эластичность тейпа создает дополнительное давление, которое стимулирует нервные рецепторы, облегчая боль и усиливая проприорецепцию.
 • Для использования кинезио-тейпинга существуют и противопоказания. В первую очередь это касается пожилых людей с чувствительной, слабой кожей, а также людей с системными заболеваниями кожи и ее травмами. Увеличенная тяга в одном направлении может вызвать на коже образование вздутий, микротравм, синяков или кровоподтеков. Кроме того, в некоторых случаях стимуляция болевых рецепторов кожи может привести к увеличению боли или зуду. Ассоциация кинезио-тейпинга рекомендует перед применением метода проконсультироваться со специалистом по кинезио-тейпингу.

  Шрот-Терапия

  дышим глубже

  Катарина Шрот, являющаяся автором концепции «трехмерного лечения сколиоза», родилась в Дрездене 22 февраля 1894 года. В молодости Катарина сама страдала сколиозом и очень сильно переживала по поводу деформации туловища. Это заставило ее искать путь к излечению, результатом чего стало создание гимнастики по методу Катарины Шрот, основанной на принципе «неравномерного дыхания».

  В 1921 году Катарина открыла свою первую клинику в Майсене, и уже очень скоро к ней стали ездить лечиться больные сколиозом со всего света. Ее методика получила в Германии официальное признание и входит в перечень услуг ОМС. За свою долгую жизнь талантливая целительница помогла обрести прямой позвоночник не одной сотне людей. Вот уже почти 30 лет, как Катарины нет с нами, но ее дело продолжают ее дети и внуки.

  Катарина Шрот

  Резиновый мячик с вмятиной

  Катарина Шрот считала, что тело больного сколиозом подобно мячику с вмятиной. Если в мячик вдуть воздух — вмятина расправляется; так и вогнутая часть тела больного должна расправиться под давлением вдыхаемого воздуха.

  При сколиозе формируется ассиметричное патологическое дыхание, при котором большая часть воздуха попадает в выпуклую половину грудной клетки, при этом усиливается ротация позвоночника и формируется реберный горб. Поэтому, если осознанно дышать только одной вогнутой половиной грудной клетки, можно добиться не только фиксации дуги искривления на исходном уровне, но и регресса сколиоза, то есть значительного снижения угла смещения. Неравномерному дыханию учатся и взрослые, и дети. Ведь межреберные мышцы относятся к поперечно-полосатой скелетной мускулатуре, которая подчиняется нашему сознанию, как и мышцы конечностей.

  Катарина Шрот досконально изучила механизм и причину смещения позвонков, и на основании своих наблюдений разработала для лечения сколиоза собственную уникальную систему локальных дыхательных упражнений для коррекции сколиотических изменений. Все упражнения она опробовала на себе, выполняя их между зеркал, что позволяло ей наблюдать за своей работой как бы со стороны.

  Дочь Катарины, Криста Ленарт Шрот, физиотерапевт по образованию, обобщила и значительно развила ее методику, основываясь на многолетнем опыте лечения больных сколиозом. Итогом ее работы стала книга «Трехмерная терапия сколиоза».

  Правильное дыхание и гимнастика

  В Центре лечения сколиоза Катарины Шрот для пациентов подбираются индивидуальные корригирующие изометрические деротационные упражнения, в основе которых лежит ассиметричное дыхание.

  Эти упражнения воздействуют на позвоночник в патологически измененном отделе в трех плоскостях — сагиттальной, горизонтальной и фронтальной, и одновременно влияют на соседние отделы.

  Главная цель упражнений — научить больного самостоятельно принимать правильное положение тела и поддерживать его в течение всего дня. Упражнения выполняются в положении стоя, лежа, сидя и в ходьбе с учетом физиологических изгибов позвоночного столба. Это в процессе многократных повторений приводит к закреплению всех необходимых позотонических рефлексов. Главная цель занятий — научить больного самостоятельно принимать правильное скорректированное патогенетически обоснованное положение тела без зеркал и поддерживать это положение в течение всего дня.

  Правильному дыханию начинают обучать в положении лежа на животе. Сначала массируется западающая зона, чтобы пациент сконцентрировался только на ней. Затем дается команда осознанно сделать вдох только этой половиной грудной клетки. Следующим этапом следует осуществить вдох и дотронуться до ладони врача, расположенной на весу над грудной клеткой пациента. Тренировка осознанного вдоха происходит последовательно снизу вверх, заключительный этап проводится в положении сидя лицом к доктору.

  Для повышения эффективности занятий, больному подробно объясняют, какой у него вид сколиоза, сколько дуг, как расположены зоны западения и выпуклости. Благодаря этому к пациенту приходит постепенно понимание, какие мышцы следует тренировать, а какие расслабить.

  От чего зависит эффективность тренировок

  • При выполнении упражнений важно соблюдать правильное положение тела, так как уже это одно помогает скорректировать дугу сколиоза и лучше проработать мышцы.
  • Для развития правильного дыхания и упрощения вдоха вогнутой половины грудной клетки важно достичь максимально возможного растяжения туловища. Это также позволяет увеличить расстояние между деформированными ребрами.
  • Выдох длинный через полусжатые губы способствует тренировке межреберных мышц за счет сопротивления выдоху.
  • Упражнения, направленные на сокращение растянутых межреберных промежутков выпуклой половины грудной клетки, следует выполнять на выдохе.
  • Для закрепления рефлексов следует выполнять упражнения не менее 24 — 30 повторений в день, контролируя себя в зеркалах.
  • Во время гимнастики следует пить воду (не менее литра).

  При соблюдении всех условий дыхательная гимнастика Катарины Шрот позволяет добиться хороших стойких результатов при любой степени искривления позвоночника.

  Регулярность — залог успеха

  Упражнения Шрот-терапии не являются панацеей от сколиоза, то есть пройти один раз реабилитационный курс недостаточно для полного избавления от этой патологии навсегда. Основная цель гимнастики — противостояние заболеванию. Поэтому реабилитацию в Центре рекомендуется проходить регулярно. Гимнастику по методу Катарины Шрот следует выполнять и после окончания курса, только в этом случае будет обеспечен стойкий эффект.

  КИНЕЗИТЕРАПИЯ

  Кинезитерапия – новое направление в лечении суставов и позвоночника. Суть ее можно выразить в нескольких словах: кинезитерапия – это лечение движением на силовых и специальных декомпрессионных тренажёрах. В кинезитерапии принято считать, что основной причиной того, почему болит спина или суставы, чаще всего является нарушение кровообращения в мышцах позвоночника и суставах из-за спазма или гипотрофии.

  Поэтому лечебное воздействие в первую очередь направлено на выявление и устранение мышечного дисбаланса пациента. Декомпрессионный тип воздействия при выполнении  упражнений предотвращает трение в суставе и снимает с него нагрузку, позволяет работать с мышцами в терапевтическом режиме. Поражённые болезнью мышцы теряют свою упругость, эластичность и силу. Происходит укорочение, спазм или атрофия мышечной ткани. Постепенно мышечная ткань перерождается в соединительную и теряет свою сократительную способность.

  Лечебно-терапевтическое воздействие заключается в растяжении и сокращении мышечных волокон в процессе выполнения специальных упражнений на декомпрессионных тренажёрах до физиологической нормы самим пациентом. Мышцы, максимально растягиваясь и сокращаясь, работают как мышечный насос, прокачивая через себя кровь и доставляя её ко всей костно-суставной системе.

  Восстановление кровоснабжения костей и суставов приводит к восстановлению обмена веществ и восстановлению всех структур опорно-двигательного аппарата до физиологической нормы. Уникальность метода заключается в том, что возможно исцеление ряда заболеваний позвоночника и суставов без операций и лекарств самим пациентом, который занимается на специальных декомпрессионных и силовых тренажёрах под наблюдением специалиста.

  В основу техники кинезитерапии были положены реальные клинические достижения, а также результаты научных исследований мышечной системы человека, её физиологии и биохимии.

  Желающие заниматься кинезитерапией должны пройти первичную консультацию (консультативный тренинг).

  На первичную консультацию с собой необходимо взять спортивную одежду и обувь, имеющиеся данные обследований (при заболевании позвоночника – МРТ, при заболевании суставов – рентген), средства личной гигиены. Продолжительность первичной консультации от 40 до 60 мин.

  Первичная консультация (консультативный тренинг) включает в себя несколько этапов:

  – Изучение анамнеза. Физиотерапевт проводит опрос и изучает предоставленную Вами медицинскую документацию. Здесь нужно выяснить характер и течение основного заболевание и наличие сопутствующей патологии.

  -Миофасциальная диагностика. Это исследование представляет собой специальный осмотр, который позволяет дать комплексную оценку состояния различных групп мышц и связок. С её помощью можно выявить наличие скрытых заболеваний опорно-двигательного аппарата.

  Следующий этап диагностики проходит в тренажёрном зале:

  -Функциональное тестирование с использованием декомпрессионных и силовых тренажеров. Это исследование проводится для объективной оценки состояния костно-мышечной системы.

  После этого исследования даётся заключение и составляется индивидуальная программа восстановления. Вам объяснят, как будет проходить восстановление, чего нужно ожидать на каждом из этапов. Как показывает практика, когда пациент понимает принципы кинезитерапии и механизм её действия, лечение проходит более успешно и результаты получаются гораздо лучше, чем, если бы человек просто механически выполнял назначения. На протяжении всей восстановительной программы вы находитесь под наблюдением специалиста.

  Продолжительность курса восстановления в среднем составляет 36 сеансов (3 цикла). В дальнейшем можно заниматься в поддерживающем режиме 3 раза в неделю. Результатом лечения должно стать снятие болевого синдрома без применения медикаментов, восстановление подвижности сустава и трудоспособности.

  Оздоровительно-тренирующие занятия по системе UNIKINEZ.

  Занятия по системе UNIKINEZ предназначены как для практически здоровых людей, так и для людей, страдающих различными заболеваниями опорно-двигательного аппарата. Так как и практически здоровые люди подвержены различным заболеваниям, травмам, отклонениям от физиологической нормы в работе опорно-двигательного аппарата, то и для них занятия по системе UNIKINEZ, так же могут быть полезны.

  Занятия по системе UNIKINEZ для практически здоровых людей, прежде всего, привлекательны тем, что, проводятся на основании предварительных обследований, проведённых на первичной консультации (консультативном тренинге), который и выявляет все отклонения от физиологической нормы в работе опорно-двигательного аппарата. При этом ставится кинезиотерапевтический диагноз, который все подобные отклонения и фиксирует. На этом основании составляется индивидуальная оздоровительно-тренирующая программа, которая ориентирована исключительно на состояние здоровья данного человека. Целью этой программы является восстановление работы опорно-двигательного аппарата до физиологической нормы, и затем тренировка в пределах этой физиологической нормы без вертикальной компрессионной нагрузки на позвоночник и суставы, в режиме декомпрессии и антигравитации. Такие занятия безопасны, не травмаопасны, дают как устойчивый оздоровительный, так и тренирующий эффект, в пределах физиологической нормы.

  Занятия проводятся, как на силовых, так и декомпрессионных тренажёрах (по типу тренажёра Бубновского), подвесных системах Redcord (слинга терапия), биокинетическом тренажёре FREESPINE. При необходимости используется шрот терапия (метод Катарины Шрот), кинезио тейпирование, занятия плаванием по системе UNIKINEZ.

  Оздоровительно-тренирующие занятия по системе UNIKINEZ так же актуальны и для спортсменов. Каждый вид спорта имеет свою специфику, которая и влияет на неравномерное распределение нагрузки на опорно-двигательный аппарат в процессе тренировочной деятельности. Одни части опорно-двигательного аппарата перегружаются, другие не догружаются. Если учесть, что спортсмены, как и обычные люди,  имеют свои индивидуальные отклонения от физиологической нормы в работе опорно-двигательного аппарата, то спортивная тренировка при таких отклонениях может спровоцировать развитие различных патологий и травм. Оздоровительно-тренирующие занятия по системе UNIKINEZ позволяют избежать подобного развития событий.

  Для спортсменов мы предлагаем занятия UNIKINEZ перед спортивной тренировкой, позволяющие правильно подготовить организм спортсмена к тренировке, учитывая как специфику вида спорта, так и индивидуальные особенности опорно-двигательного аппарата спортсмена. После тренировки правильно восстановить работу опорно-двигательного аппарата до физиологической нормы.

  UNIKINEZ PRO SYSTEM можно так же эффективно использовать в занятиях по общей и специальной физической подготовки спортсменов.

  Лечебно-оздоровительные занятия по системе UNIKINEZ

  Занятия по системе UNIKINEZ предназначены как для практически здоровых людей, так и для людей, страдающих различными заболеваниями опорно-двигательного аппарата, но желающих вести активный образ жизни. Профессиональная система UNIKINEZ даёт уникальную возможность таким людям научиться, правильно заниматься в лечебно-оздоровительном и тренирующем режиме. Для того чтобы заниматься по системе UNIKINEZ необходимо пройти первичную консультацию (консультативный тренинг). На первичной консультации делается анализ истории болезни, инструментальных методов исследования (МРТ, КТ, рентген). Проводится сбор жалоб. Выясняется характер и течение основного заболевания, и наличие сопутствующих патологий. Объективно оценивается состояние костно-мышечной системы.

  Первичная консультация (консультативный тренинг) включает в себя несколько этапов:

  – Изучение анамнеза. Изучение анамнеза начинается с проведения опроса и изучения медицинской документации. Проводится анализ истории болезни, инструментальных методов исследования (МРТ, КТ, рентген) и сбор жалоб. Здесь нужно выяснить характер и течение основного заболевания, наличие сопутствующей патологии.

  – Визуальная диагностика по методу Катарины  Шрот позволяет выявить все отклонения от физиологической нормы в осанке и разработать комплекс корригирующих упражнений по методу Катарины Шрот. При сколиозе дополнительно необходим обзорный рентген с указанием угла Кобба и заключением врача. В дальнейшем коррекции по методу Катарины  Шрот будут адаптированы для занятий на силовых тренажёрах, кинезитерапией на специальных декомпрессионных тренажёрах по типу тренажера Бубновского, на подвесных системах Redcord и занятий в плавательном бассейне. Адаптация коррекции по методу Катарины  Шрот к различным видам двигательной активности позволяет выработать правильный мышечный стереотип, что обеспечивает равномерное и последовательное включение мышц в работу. Улучшить, как общее физическое состояние, так и осанку, особенно при сколиозе.

  -Миофасциальная диагностика. Это исследование представляет собой специальный осмотр, который позволяет дать комплексную оценку состояния различных групп мышц и связок. С её помощью можно выявить мышечный дисбаланс, ограничения в подвижности суставов, наличие скрытых заболеваний опорно-двигательного аппарата.

  -Функциональное тестирование постуральных (postural musculus), или глубоких мышц. Эти мышцы работают в статическом режиме и рефлекторно. Они служат для поддержания вертикального положения тела и преодоления силы тяжести. Нарушения осанки, которые являются причиной многих заболеваний опорно-двигательного аппарата, в большинстве случаев вызваны дисбалансом именно постуральных мышц. Поэтому тестирование на подвесных системах Redcord необходимы для того, чтобы правильно оценить состояние глубоких мышц и выявить все отклонения от физиологической нормы в их работе.

  -Функциональное тестирование с использованием декомпрессионных и силовых тренажеров. Это исследование проводится для объективной оценки силы мышц и выявления мышечного дисбаланса поверхностных или фазических мышц, подвижности суставов и эластичности мышц.

  -В случае необходимости, проводятся тесты в бассейне, которые позволяют выявить уровень адаптации организма к водной среде и на биокинетическом тренажёре FREESPINE.

  По результатам тестирований даётся объективная оценка состояния опорно-двигательного аппарата. Наряду с медицинским диагнозом, так же ставится кинезитерапевтический диагноз, который и отражает состояние всего опорно-двигательного аппарата в целом. На этом основании составляется индивидуальная лечебно-оздоровительно-тренирующая программа, которая ориентирована исключительно на состояние здоровья данного человека.

  Продолжительность лечебно-оздоровительного курса составляет 36 занятий (3 курса по 12 занятий), которые желательно пройти ежедневно, кроме выходных дней. Длительность и этапы восстановления зависят от степени поражения опорно-двигательного аппарата. После освоения своей индивидуальной программы упражнений, можно переходить на оздоровительно-тренирующий режим занятий. Результатом восстановления должно стать снятие болевого синдрома без применения медикаментов, восстановление подвижности суставов и трудоспособности, насколько это возможно в каждом отдельном случае.

  UNIKINEZ детям !

  Причиной возникновения заболеваний опорно-двигательного аппарата у взрослых являются различные отклонения в состоянии здоровья в детском возрасте. Своевременное выявление подобных отклонений в детстве позволяет предотвратить развитие патологии в будущем. Поэтому особое внимание в своей работе я уделяю детям. Очень важно уже в детстве донести до ребёнка знания, связанные с особенностями его здоровья, и сформировать соответствующие умения и навыки, позволяющие уже с детства заложить хорошую основу физического здоровья. И чем больше разнообразных методов мы при этом используем, тем лучше результат.

  Занятия кинезитерапией (метод Бубновского) на силовых и декомпрессионных тренажерах, шрот терапией (метод Катарины Шрот), слинга терапией на подвесных системах Redcord, плаванием, интегрированные в единую универсальную профессиональную систему UNIKINEZ - UNIKINEZ PRO SYSTEM оказывают как лечебно-оздоровительное, так и тренирующее воздействие на организм ребенка.
  Для детей мы предлагаем:

  • занятия в зале кинезитерапии по системе UNIKINEZ на специальных антигравитационных и силовых тренажерах;
  • занятия по методу Катарины Шрот (шрот терапия) по системе UNIKINEZ;
  • Занятия  на подвесных системах Redcord (слинга терапия) по системе UNIKINEZ;
  • аэробные занятия на велотренажерах и беговых дорожках
  • занятия в бассейне плаванием по системе UNIKINEZ;

  КОНСУЛЬТАЦИЯ

  Консультацию (консультативный тренинг) проводит Президент LKSB, создатель и руководитель проекта UNIKINEZ Андрей Шевенёнов, академическая степень – «магистр», физиотерапевт (специалист по кинезитерапии, шрот терапии по методу Катарины Шрот, cлинга терапии (методике Neurac) на оборудовании Redcord, методу кинезиологического тейпирования) тренер по плаванию и общей физической подготовке, преподаватель по физической культуре и спорту.

  Занятия кинезитерапией по системе UNIKINEZ предназначены как для практически здоровых людей, так и для людей, страдающих различными заболеваниями опорно-двигательного аппарата, но желающих вести активный образ жизни. Профессиональная система UNIKINEZ даёт уникальную возможность таким людям заниматься по медицинскому и кинезитерапевтическому диагнозу в лечебно-оздоровительном и тренирующем режиме. Для того, чтобы заниматься в лечебно-оздоровительном и тренирующем режиме, необходимо составить индивидуальную программу выздоровления на основании медицинского и кинезитерапевтического диагноза.

  Перед началом занятий для составления индивидуальной программы выздоровления на каждое отдельное занятие необходимо пройти первичную консультацию (консультативный тренинг). На первичной консультации делается анализ истории болезни, инструментальных методов исследования (МРТ, КТ, рентген). Проводится сбор жалоб. Выясняется характер и течение основного заболевания, и наличие сопутствующих патологий. Объективно оценивается состояние костно-мышечной системы.

   

  Первичная консультация (консультативный тренинг) включает в себя несколько этапов:

  – Изучение анамнеза. Изучение анамнеза начинается с проведения опроса и изучения медицинской документации. Проводится анализ истории болезни, инструментальных методов исследования (МРТ, КТ, рентген) и сбор жалоб. Здесь нужно выяснить характер и течение основного заболевания, наличие сопутствующей патологии.

  – Визуальная диагностика по методу Катарины  Шрот позволяет выявить все отклонения от физиологической нормы в осанке и разработать комплекс корригирующих упражнений по методу Катарины Шрот. При сколиозе дополнительно необходим обзорный рентген с указанием угла Кобба и заключением врача. В дальнейшем коррекции по методу Катарины  Шрот будут адаптированы для занятий на силовых тренажёрах, кинезитерапией на специальных декомпрессионных тренажёрах, на подвесных системах Redcord и занятий в плавательном бассейне. Адаптация коррекции по методу Катарины  Шрот к различным видам двигательной активности позволяет выработать правильный мышечный стереотип, что обеспечивает равномерное и последовательное включение мышц в работу.

  -Миофасциальная диагностика. Это исследование представляет собой специальный осмотр, который позволяет дать комплексную оценку состояния различных групп мышц и связок. С её помощью можно выявить мышечный дисбаланс, ограничения в подвижности суставов, наличие скрытых заболеваний опорно-двигательного аппарата.

  -Функциональное тестирование постуральных (postural musculus), или глубоких мышц. Эти мышцы работают в статическом режиме и рефлекторно. Они служат для поддержания вертикального положения тела и преодоления силы тяжести. Нарушения осанки, которые являются причиной многих заболеваний опорно-двигательного аппарата, в большинстве случаев вызваны дисбалансом именно постуральных мышц. Поэтому тестирование на подвесных системах Redcord необходимы для того, чтобы правильно оценить состояние глубоких мышц и выявить все отклонения от физиологической нормы в их работе.

  -Функциональное тестирование с использованием декомпрессионных и силовых тренажеров. Это исследование проводится для объективной оценки силы мышц и выявления мышечного дисбаланса поверхностных или физических мышц, подвижности суставов и эластичности мышц.

  -В случае необходимости, проводятся тесты в бассейне, которые позволяют выявить уровень адаптации организма к водной среде и на биокинетическом тренажёре FREESPINE.

  По результатам тестирований даётся объективная оценка состояния опорно-двигательного аппарата. Наряду с медицинским ставится кинезитерапевтический диагноз, который отражает состояние миофасциальной системы и подвижности суставов.

  На основании медицинского и кинезитерапевтического диагноза составляется индивидуальная лечебно-оздоровительно-тренирующая программа, которая ориентирована исключительно на состояние здоровья данного человека.

  Продолжительность курса в среднем составляет 36 занятий (3 курса по 12 занятий), которые желательно пройти ежедневно, кроме выходных дней. Длительность и этапы восстановления зависят от степени поражения опорно-двигательного аппарата. После освоения своей индивидуальной программы упражнений со специалистом можно переходить на оздоровительно-тренирующий режим занятий. Результатом восстановления должно стать снятие болевого синдрома без применения медикаментов, восстановление подвижности суставов и трудоспособности, насколько это возможно в каждом отдельном случае.

   

   

  Звоните нам: +371 26514752.

  previous arrow
  next arrow
  Slider

  Slider

  UNIKINEZ (universal – универсальный, kinezis - движение). UNIKINEZ-это универсальная профессиональная система - UNIKINEZ PRO SYSTEM. Универсальность системы заключается в её лечебно-оздоровительном и тренирующем воздействии на организм человека. Профессиональная - потому что все методы сертифицированы.
  Эффект универсальности достигается за счёт интеграции по медицинскому и кинезитерапевтическому диагнозу кинезитерапии (по методу С.Бубновского), Шрот терапии (метод Катарины Шрот), Слинга терапии (методике Neurac) на оборудовании Redcord, методу кинезиологического тейпирования, аэрокриотерапии, аквакинеза и плавания в единую профессиональную систему UNIKINEZ PRO SYSTEM .
  Занятия проходят на специальном профессиональном оборудовании: силовых, антигравитационных тренажёрах (по типу тренажёра Бубновского), подвесных системах Redcord, оборудовании Шрот терапии, плавательном бассейне.
  Курс занятий назначается как людям, страдающим тем или иным заболеванием опорно-двигательного аппарата, так и всем желающим улучшить своё самочувствие, физическое состояние и качество жизни в целом:

  • при болях в спине и суставах, без использования нестероидных противовоспалительных препаратов
  • при остеохондрозе позвоночника
  • при коксартрозе, гонартрозе
  • при нестабильности сегментов позвоночника (шейного и пояснично-крестцового отделов)
  • при плече-лопаточном периартрозе
  • при сколиозе, нарушениях осанки
  • при грыже межпозвонковых дисков с рефлекторно-мышечными синдромами
  • после травм и операций
  • перед эндопротезированием и после него
  • в режиме восстановления до и после спортивной тренировки
  • при спортивных травмах
  • в профилактических целях.

  Наши методики

  и как мы их используем

  Дополнительная информация по методикам

  ссылки на сайты

  Полезные книги

  Читайте на здоровье!

  Звоните нам

  +371 26514752

  Наш адрес

  Stirnu iela 10, Rīga, Latvia, в помещении спортклуба F1

  Андрей Шевенёнов – президент LKSB (Латвийское общество кинезитерапии и спорта), создатель и руководитель проекта UNIKINEZ, академическая степень – магистр, врачебная специализация – физиотерапевт (специалист по кинезитерапии по методу Бубновского, шрот терапии по методу Катарины Шрот, cлинга терапии (методике Neurac) на оборудовании Redcord, методу кинезиологического тейпирования), тренер по плаванию и общей физической подготовке, преподаватель по физической культуре и спорту.
  Латвийское общество  кинезитерапии и спорта было зарегистрировано 1 ноября 2010 году. LKSB представляет собой общественную организацию, объединившую энтузиастов немедикаментозных методов восстановления физического здоровья.
  Ещё в своё время гениальный хирург академик Николай Амосов в своих 7 золотых правилах писал, как сосуществовать с медициной и при этом жить подольше. В частности, он писал: «Наши врачи не доверяют природе, нацелены на лекарства и покой…. Не надейтесь, что врачи сделают вас здоровым. Они могут спасти жизнь, даже вылечить болезнь, но лишь подведут к старту, а дальше – чтобы жить надежно – полагайтесь на себя … Врачи лечат болезни, а здоровье нужно добывать самому. Потому что здоровье – это «резервные мощности» органов, всей нашей физиологии. Они необходимы, чтобы поддерживать нормальные функциональные показатели – в покое и при нагрузках – физических и психических, а также чтобы не заболеть, а заболев, по возможности – не умереть … Так вот – эти «мощности» лекарствами не добываются. Только тренировкой, упражнениями, нагрузками. И – работой, терпением к холоду, жаре, голоду, утомлению».

  Очевидно, что для того, чтобы сохранить или восстановить своё здоровье, необходимо задаться такой целью. Человек сам, собственными усилиями должен, в буквальном смысле, добывать здоровье. Но добывать его нужно грамотно, по специально разработанным методикам, под руководством специалистов, занимаясь на специально предназначенном для этого оборудовании.
  Ведь правильные упражнения лечат, а неправильные калечат. Профилактически нужно заниматься так, чтобы как можно дольше оставаться практически здоровым человеком, а если уже заболел, то заниматься, учитывая медицинский диагноз, так, чтобы, несмотря на болезнь, оставаться физически активным и трудоспособным человеком.
  Я сам бывший спортсмен. В 37 лет ко мне стали возвращаться последствия спортивных травм и перегрузок, на фоне, как оказалось позже, врождённой патологии. Как я уже потом понял, все эти травмы и были следствием физических нагрузок, не соответствующих состоянию моего здоровья. Все попытки восстановить здоровье традиционными медицинскими средствами не дали положительного результата. В конечном счете, мне предложили операцию.
  Когда я впервые попал к Сергею Михайловичу Бубновскому в Центр реабилитации и кинезитерапии по методу Бубновского в Сокольниках, в Москве, в 2007 году, я с трудом мог ходить. Сергей Михайлович, посмотрев мои снимки, сразу сказал, что причиной развития артроза тазобедренного сустава стала врождённая дисплазия, при которой тазобедренный сустав нестабилен и не может без ущерба для здоровья переносить спортивные нагрузки.
  Поэтому со временем и развился артроз в виде раннего износа и деформации сустава, а, как сопутствующее заболевание, - грыжи межпозвоночных дисков.
  На вопрос, что делать, Сергей Михайлович ответил, что коксартроз не лечится. Эндопротезирования не избежать, но нужно заниматься самому, на силовых и декомпрессионных тренажёрах, по типу тренажёра Бубновского, по методу Бубновского. Обучиться поддерживать своё физическое состояние в пределах физиологической нормы, в соответствии со своим заболеванием. А если нужна будет операция, то правильно подготовить организм к операции и правильно восстановить своё физическое состояние после операции.
  Моя врачебная специализация - физиотерапевт. До этого случая я видел много людей с подобными заболеваниями до и после операции. Но подобного подхода к лечению таких заболеваний я не знал. Поэтому стал поклонником метода Бубновского. Я благодарен Сергею Михайловичу, за то, что, хотя я не был представителем Центра Бубновского, мне разрешили пройти обучение и получить в 2008, 2009 и 2010 годах все три основных сертификата по специальности врач-кинезитерапевт. Результат говорит сам за себя. Занимаясь по методу Бубновского, я вот уже 11 лет обхожусь без операции.
  Как теперь уже ясно, причиной возникновения заболеваний опорно-двигательного аппарата у взрослых являются различные отклонения в состоянии здоровья в детском возрасте. Своевременное выявление подобных отклонений в детстве позволяет предотвратить развитие патологии в будущем. Поэтому особое внимание в своей работе я уделяю детям. Очень важно уже в детстве донести до ребёнка знания, связанные с особенностями его здоровья, и сформировать соответствующие умения и навыки, позволяющие уже с детства заложить хорошую основу физического здоровья. И чем больше разнообразных методов мы при этом используем, тем лучше результат.
  Занимаясь кинезитерапией по методу Бубновского с 14 летней девочкой Мариной, у которой был сколиоз 3 степени, я заметил, что, несмотря на улучшение её физического состояния, особых улучшений по диагнозу «сколиоз» не наблюдалось. И каково было моё удивление, когда Марина приехала из санатория Вайвари, где она проходила курс реабилитации, со значительными улучшениями по диагнозу. Когда я спросил Марину, чем она там занималась, Марина ответила, что занималась по методу Катарины Шрот - шрот терапией. Через несколько лет после этого я был уже сертифицированным шрот терапевтом.
  Я обратил внимание, что дети, занимающиеся по методу Катарины Шрот, почти всегда физически ослаблены, потому что шрот терапия не отвечает на вопрос, как заниматься общей физической подготовкой при сколиозе. Это чисто лечебный метод, который используется при лечении сколиоза. Занятия спортом, как попытка улучшить своё физическое состояние, всегда вызывают прогрессирование сколиоза.
  Тогда я адаптировал - приспособил коррекции по методу шрот терапии в соответствии с типом сколиоза данного ребёнка, к выполнению упражнений на силовых тренажёрах. То есть стал обучать выполнять упражнения на силовых тренажёрах необычным способом - на коррекции. В результате в большинстве случаев были отмечены положительные изменения как по диагнозу «сколиоз» (до 10 градусов в отдельных случаях!), так и по общей физической подготовке.
  Точно так же я стал обучать на коррекции выполнять упражнения по методу кинезитерапии, плаванию и слинга терапии на подвесных системах Redcord. Стал использовать подвесные системы Redcord при выполнении упражнений по методу кинезитерапии на декомпрессионных тренажёрах, при выполнении коррекций по методу Катарины Шрот. Так возникла универсальная профессиональная система UNIKINEZ - UNIKINEZ PRO SYSTEM, которая оказывает как лечебно-оздоровительное, так и тренирующее воздействие на организм человека.
  UNIKINEZ (universal - универсальный kinezis - движение) - универсальное движение. Универсальность системы заключается в её лечебно-оздоровительном и тренирующем воздействии на организм человека.
  Эффект универсальности достигается за счёт интеграции по медицинскому и кинезитерапевтическому диагнозу кинезитерапии (по методу С.Бубновского), Шрот терапии (метод Катарины Шрот), Слинга терапии (методике Neurac) на оборудовании Redcord, методу кинезиологического тейпирования, аэрокриотерапии, аквакинеза и плавания в единую профессиогальную систему UNIKINEZ PRO SYSTEM .
  Профессиональная, потому что все методы сертифицированы. Занятия проходят на специальном профессиональном оборудовании: силовых, антигравитационных тренажёрах по типу тренажёра Бубновского, подвесных системах Redcord, оборудовании Шрот терапии, плавательном бассейне.
  Курс занятий назначается как людям, страдающим тем или иным заболеванием опорно-двигательного аппарата, так и всем желающим улучшить своё самочувствие, физическое состояние и качество жизни в целом:

  • при болях в спине и суставах, без использования нестероидных противовоспалительных препаратов
  • при остеохондрозе позвоночника
  • при коксартрозе, гонартрозе
  • при нестабильности сегментов позвоночника (шейного и пояснично-крестцового отделов)
  • при плече-лопаточном периартрозе
  • при сколиозе, нарушениях осанки
  • при грыже межпозвонковых дисков с рефлекторно-мышечными синдромами
  • после травм и операций
  • перед эндопротезированием и после него
  • в режиме восстановления до и после спортивной тренировки
  • при спортивных травмах
  • в профилактических целях

  Латвийское общество кинезитерапии и спорта приглашает всех желающих детей и взрослых на первичную консультацию и специализированные реабилитационно-тренирующие занятия кинезитерапией по системе UNIKINEZ и плаванием! Занятия проходят в зале кинезитерапии UNIKINEZ и плавательном бассейне в Пурвциемсе, Стирну-10,в помещении фитнес клуба F-1. Более подробная информация по телефону +371 26 51 47 52. www.unikinez.lv

  Как до нас добраться