Atveseļošanās-trenējošās nodarbības pēc UNIKINEZ sistēmas

Nodarbības pēc UNIKINEZ sistēmas ir paredzētas gan praktiski veseliem cilvēkiem, gan arī cilvēkiem, kuri cieš no dažādām balsta kustību aparāta saslimšanām. Tā kā arī praktiski veseli cilvēki ir pakļauti dažādām saslimšanām, traumām, novirzēm no balsta kustību aparāta fizioloģiskajām normām, tad arī viņiem nodarbības UNIKINEZ sistēmā, arī var būt noderīgas.

Nodarbības UNIKINEZ sistēmā praktiski veseliem cilvēkiem, pirmkārt ir pievilcīgas ar to, ka tās notiek balstoties uz izmeklējumiem, kuri tiek veikti pirmreizējā konsultācijā (konsultatīvajā treningā), kur arī tiek noteiktas visas novirzes no balsta kustību aparāta fizioloģiskās normas darbības. Pie tam tiek noteikta kineziterapeitiskā diagnoze, kura visas līdzīgās novirzes arī pamana. Uz tās pamata arī tiek sastādīta individuālā atveseļošanās-trenējošā programma, kura ir orientēta konkrēti uz dotā cilvēka veselības stāvokli. Šīs programmas mērķis ir balsta kustību aparāta darbības atjaunošana līdz fizioloģiskai normai, un pēc tam trenēšanās šīs fizioloģiskās normas robežās bez vertikālas kompresijas slodzes uz mugurkaulu un locītavām, dekompresijas un antigravitācijas režīmā. Šādas nodarbības ir drošas, nav traumatiskas, tās dod kā noturīgu atveseļošanās, tā arī trenējošu efektu, fizioloģisko normu robežās.

Nodarbības notiek kā uz spēka, tā arī uz dekompresijas trenažieriem (uz Bubnovska trenažieru tipa), piekaramajām Redcord sistēmām (slinga terapija), biokinētiskā trenažiera FREESPINE. Pēc nepieciešamības tiek izmantota šrotu terapija (Katarīnas Šrotas metode), kinezio teipošana, peldēšanas nodarbības pēc UNIKINEZ sistēmas.

Atveseļošanās- trenējošās nodarbības UNIKINEZ sistēmā ir arī aktuālas sportistiem. Katram sporta veidam piemīt sava specifika, kura arī ietekmē nevienlīdzīgu slodzes sadalījumu uz balsta kustību aparātu treniņu darbības procesā. Vienas balsta kustību aparāta daļas tiek pārslogotas, bet citas netiek pietiekami noslogotas. Ja ņem vērā, ka sportistiem tāpat kā parastiem cilvēkiem ir individuālas novirzes no balsta kustību aparāta darbības fizioloģiskās normas, tad sporta treniņi pie tādām novirzēm var veicināt dažādu patoloģiju un traumu attīstību. Atveseļošanās-trenējošās nodarbības UNIKINEZ sistēmā ļauj izvairīties no šāda veida notikumiem.

Sportistiem mēs piedāvājam nodarbības UNIKINEZ pirms sporta treniņiem, kas ļaus pareizi sagatavot sportista organismu treniņam, ņemot vērā gan sporta veida specifiku, gan arī individuālās sportista balsta kustības aparāta īpatnības.

UNIKINEZ PRO SYSTEM var arī tikpat efektīvi izmantot nodarbībās sportistu vispārējai un speciālajai fiziskajai sagatavotībai.