Andrejs Ševenjonovs – LKSB prezidents (Latvijas Kineziterapijas un Sporta Biedrība), projekta UNIKINEZ izveidot;ajs un pasniedzējs, akadēmiskais grāds- maģistrs, medicīniskā specializācija- fizioterapeits (kineziterapijas pēc Bubnovska metodes, šrota terapijas pēc Katarīnas Šrotas metodes, slinga terapijas (Neurac metodes) uz Redcord aprīkojuma, kineziterapeitiskās teipošanas) speciālists, peldēšanas un vispārīgās fiziskās sagatvotības treneris, fiziskās kultūras un sporta pasniedzējs.

Latvijas kineziterapijas un sporta biedrība tika reģistrēta 2010 gada 1. novembrī. LKSB ir sabiedriska organizācija, kura apvieno fiziskās veselības atjaunošanas entuziastus ar nemedikamentu metodēm.

Vēl savā laikā ģeniālais ķirurgs akadēmiķis Nikolajs Amosovs savos 7 zelta likumos ir rakstījis, kā sadzīvot ar medicīnu un pie tam dzīvot ilgāk. Daļēji viņš rakstīja: “Mūsu ārsti neuzticas dabai, ir mērķēti uz medikamentiem un mieru…. Neceriet, ka ārsti jūs padarīs veselus. Viņi var izglābt dzīvību, pat izārstēt slimību, bet ar to tikai novedīs pie starta, bet tālāk, lai dzīvotu pilnvērtīgi- paļaujaties tikai uz sevi… Ārsti ārstē slimības, bet veselību ir jāizcīna pašam. Jo veselība- tā ir visas mūsu fizioloģijas orgānu “rezerves jauda”. Tā ir nepieciešama, lai uzturētu normālus funkcionālos rādītājus- miera stāvoklī un pie slodzes- fiziskas un psiholoģiskas, kā arī, lai nesaslimtu, bet saslimstot, pēc iespējas- nenomirt… Tātad- šīs “jaudas” ar medikamentiem nevar sasniegt. Tikai ar treniņiem, vingrojumiem un slodzi. Un- ar darbu, pacietību pret aukstumu, karstumu, badu, nogurumu”.

Ir acīmredzams, ka lai saglabātu vai atjaunotu savu veselību ir nepieciešams uzstādīt sev tādu mērķi. Cilvēkam pašam ar saviem spēkiem, burtiskā nozīmē ir jāizcīna veselība. Bet jāsasniedz to ir pareizi, pēc speciāli izstrādātām metodēm, speciālistu uzraudzībā, un jādarbojas uz tam speciāli paredzēta aprīkojuma.

Jo pareizi vingrojumi ārstē, bet nepareizi kropļo. Profilaktiski vajadzētu vingrot tā, lai neskatoties uz slimību varētu palikt fiziski aktīvs un darbspējīgs cilvēks.

Es pats esmu izbijis sportists. 37 gados pie manis sāka atgriezties sportisko traumu un slodzes sekas, un kā vēlāk izrādījās tad tās bija sekas iedzimtai patoloģijai. Kā es jau pēc tam sapratu, tad visas šīs traumas arī bija fiziskās slodzes, kuras nebija atbilstošas manam veselības stāvoklim, sekas. Visi mēģinājumi atjaunot  veselību ar tradicionāliem medicīnas līdzekļiem nedeva pozitīvu rezultātu. Gala rezultātā man tika piedāvāta operācija.

Kad es pirmo reizi nokļuvu pie Sergeja Mihailoviča Bubnovska, Bubnovska metodes rehabilitācijas un kineziterapijas centrā Sokolnikos Maskavā 2007 gadā, es ar grūtībām varēju staigāt. Sergejs Mihailovičš apskatot manus izmeklējumu uzņēmumus, uzreiz pateica, ka gūžas locītavas artrozes iemesls ir iedzimta displāzija, kuras gadījumā gūžas locītava nav stabila un nevar bez kaitējuma veselībai pārciest sportisku slodzi.

Uz jautājumu, ko darīt, Sergejs Mihailovičš atbildēja, ka koksartroze nav ārstējama. Endoprotezēšana nav izbēgama, bet ir pašam jāvingro uz spēka un dekompresijas trenažieriem, tādiem kā Bubnovska trenažieriem, pēc Bubnovska metodēm. Jāiemācās uzturēt savu fizisko stāvokli fiziooģiskās normas robežās, saskaņā ar savu saslimšanu. Bet, ja būs nepieciešama operācija, tad ir pareizi tai jāsagatavo organismu un pareizi jāatjauno organismu pēc operācijas.

Mana medicīniskā specializācija- fizioterapeits. Līdz šim gadījumam es biju redzējis daudzus cilvēkus ar līdzīgām saslimšanām pirms un pēc operācijām. Bet līdzīgu pieeju šādu slimību ārstēšanai es vēl nezināju. Tādēļ kļuvu par Bubnovska metodes piekritēju. Esmu pateicīgs Sergejam Mihailovičam par to, ka kaut arī es nebiju Bubnovska centra pārstāvis, man ļāva iziet apmācību un iegūt 2008, 2009 un 2010 gados visus trīs galvenos sertifikātus specialitātē ārsts-kineziterapeits. Rezultāts runā pats par sevi. Vingrojot pēc Bubnovska metodes, es jau 11 gadus iztieku bez operācijas.

Kā tagad jau ir skaidrs tad balsta kustību aparāta saslimšanu rašanās iemesli pieaugušajiem ir dažādas novirzes veselības stāvoklī jau bērnībā. Savlaicīga līdzīgu noviržu atklāšana jau bērnībā ļauj novērst patoloģijas veidošanos nākotnē. Tādēļ īpašu uzmanību savā darbā es pievēršu bērniem. Ir ļoti svarīgi jau bērnībā iemācīt bērnam zināšanas, kas ir saistītas ar viņa veselības īpatnībām, un noformēt atbilstošas zināšanas un prasmes, kuras ļaus jau no bērnības ieguldīt labu pamatu viņu fiziskajai veselībai. Un jo vairāk dažādas metodes mēs izmantosim tam, jo labāks būs rezultāts.

Darbojoties ar kineziterapiju pēc Bubnovska metodes ar 14 gadīgu meiteni Marinu, kurai bija 3 pakāpes skolioze, es pamanīju, ka neskatoties uz viņas fiziskās veselības uzlabošanos, īpašu uzlabojumu diagnozei “skolioze” nevarēja novērot. Un kāds bija mans pārsteigums, kad Marina atbrauca no Vaivaru sanatorijas, kur viņa izgāja rehabilitācijas kursu, ar ievērojamiem uzlabojumiem viņas diagnozei. Kad es jautāju Marinai ar ko viņa tur nodarbojās, Marina atbildēja, ka vingroja pēc Katarīnas Šrotas metodes – šrotu terapija. Dažus gadus pēc tam, es jau biju sertificēts šrota terapeits.

Es pievērsu uzmanību, ka bērni, kuri nodarbojās pēc Katarīnas Šrotas metodes, gandrīz vienmēr ir fiziski novājināti, jo šrota terapija neatbild uz jautājumu kā pareizi nodarboties ar vispārīgo fizisko sagatavotību skoliozes gadījumā. Tā ir tīri ārstnieciska metode, kuru izmanto skoliozes ārstēšanai. Nodarbošanās ar sportu, kā mēģinājums uzlabot savu fizisko stāvokli, vienmēr izraisa skoliozes progresēšanu. Tad es adaptēju- pielāgoju šrota terapijas metodes korekciju konkrētā bērna skoliozes veidam, lai viņš varētu pildīt vingrojumus uz spēka trenažieriem. Tas ir sāku apmācīt izpildīt vingrojumus uz spēka trenažieriem neparastā veidā- ar korekciju. Tā rezultātā vairākumā gadījumu bija pamanīti pozitīvi uzlabojumi kā “skoliozes” diagnozei (līdz 10 grādiem atsevišķos gadījumos), tā arī vispārējai fiziskai sagatavotībai.

Tieši tāpat es sāku apmācīt korekcijai pildīt vingrojumus pēc kineziterapijas metodes, peldēšanas un slinga terapijas uz piekaramajām sistēmām Redcord. Sāku izmantot piekaramās Redcord sistēmas izpildot vingrojumus pēc kineziterapijas metodes uz dekompresijas trenažieriem, veicot korekciju pēc Katarīnas Šrotas metodes. Tā radās universāla profesionāla sistēma UNIKINEZ- UNIKINEZ PRO SYSTEM, kura sniedz kā ārstnieciski- atveseļošanās, tā arī trenējošu iedarbību uz cilvēka organismu.

UNIKINEZ (universal- universāls, kinezis- kustība) universāla kustība. Sistēmas universālums slēpjas tās ārstnieciskās- atveseļošanās un trenējošajā iedarbībā uz cilvēka organismu.

Universāluma effekts tiek panākts ar kineziterapijas medicīniskās un kineziterapeitiskās diagnozes integrācijas palīdzību (pēc S.Bubnovska metodes), Šrotu terapija (Katarīnas Šrotas metodes), Slinga terapija (Neurac metodes) uz Redcord aprīkojuma, ar kineziterapeitiskās teipošanas palīdzību, aerokrioterapiju, akvakinēzi un peldēšanu vienā kopīgā profesionālā sistēmā UNIKINEZ PRO SYSTEM. Profesionāla- jo visas metodes ir sertificētas. Nodarbības notiek uz speciāla profesionāla aprīkojuma: spēka, antigravitācijas trenažieriem (pēc Bubnovska trenažieru veida), piekaramajām Redcord sistēmām, uz Šrotu terapijas aprīkojuma un peldbaseinā.

Nodarbību kurss tiek nozīmēts kā cilvēkiem, kuri cieš no vienām vai citām balsta kustību aparāta saslimšanām, tā arī visiem, kas vēlas uzlabot savu pašsajūtu, fizisko stāvokli un dzīves kvalitāti kopumā

  • pie sāpēm mugurā un locītavās, neizmantojot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus
  • pie mugurkaula osteohondrozes
  • pie koksartrozes, gonartrozes
  • pie mugurkaula segmentu nestabilitātes (kakla un jostas krustu daļas)
  • pie pleca-lāpstiņas periartrozes
  • pie skoliozes, stājas traucējumiem
  • pie mugurkaula starpdisku trūces ar reflektoriem-muskulatūras sindromiem
  • pēc traumām un operācijām
  • pirms endoprotezēšanas un pēc tās
  • atjaunošanās režīmā pirms un pēc sporta treniņa
  • pie sporta traumām
  • profilaktiskos nolūkos.

Latvijas kineziterapijas un sporta biedrība ielūdz visus, kas vēlas, bērnus un pieaugušos uz pirmreizējo konsultāciju un specializētām rehabilitācijas- trenējošām nodarbībām kineziterapijā pēc UNIKINEZ sistēmas.  Vairāk informācijas pa telefonu +371 26 51 47 52. www.unikinez.lv

Kā mums atrast